Захворіла 1,5 річна дитина з Рівненської області. Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, пише ІА АСС з посиланням на УП.
«Батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання», – йдеться у повідомленні.
Перші симптоми хвороби проявились 1 вересня, а 3 вересня дитина потрапила в лікарню з паралізованими нижніми кінцівками.
Випадок зареєстрували як підозру на поліо – гострий в’ялий параліч та забезпечили необхідне обстеження та спостереження для з’ясування обставин.
В області вже працює команда епідеміологів та вірусологів, які нейтралізують можливу епідемічну загрозу, запевняють у МОЗ.
Отримуйте новини в Telegram
У Чернівецькій області є достатня кількість вакцин для щеплення від цієї недуги. Про це у коментарі ІА АСС розповіла Марія Поліщук, заступниця директора департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА.
«У Чернівецькій області, на щастя, випадків поліомієліту не зафіксували. Вакцини ми маємо у достатній кількості, для вакцинування всіх категорій – це діти до року та діти старше року, шестирічки, діти-підлітки. Обсяги вакцинації в середньому відповідають обсягам по країні. За 9 місяців 2021 року ми в середньому виконали 50% свого плану з вакцинації від поліомієліту на рік.
Якщо ця подія, яка сталася в Рівному, спонукатиме буковинців щепитися, ми будемо дуже раді цьому. Щоб вакцинувати потрібно просто прийти до сімейного лікаря.
Вакцина є, вона безкоштовна, хороша та якісна», - сказала Марія Поліщук.
В Україні про зараження поліомієлітом востаннє повідомляли у 2015 році. Тоді двоє дітей з Закарпаття заразилися вакцино-спорідненим вірусом, унаслідок чого їх паралізувало, але вони змогли одужати.
Нагадаємо, поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду.
У більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання.
Симптоми залежать від виду хвороби: з ураженням центральної нервової системи та без.
Поліомієліт неможливо вилікувати, але цій смертельно небезпечній хворобі можна запобігти завдяки вакцинації, пояснюють у Центрі громадського здоров'я.
Хвороба несе суттєву загрозу для нещепленої людини та спричиняє незворотні процеси, які можуть призвести до смерті пацієнта, наголошують у МОЗ.
Дізнавайтесь інші новини Буковини
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами