Юрій Лесюк, заступник міського голови Чернівців, повідомив, які кроки потрібно зробити після того, як ситуація з коронавірусом у Чернівцях остаточно стабілізується. Він зазначив, що, по-перше, необхідно одразу розпочати підготовку до наступної хвилі епідемії, а по-друге, працювати над припиненням епідемії в цілому. Про це пише ІА АСС з посиланням на Фейсбук-сторінку Юрія Лесюка.
«Стосовно першого пункту є приємна новина: в міських лікарнях №1 та 4 найближчим часом запрацюють кисневі станції, які зможуть забезпечити центральним киснем значну кількість хворих.
Для виконання другого пункту (припинення епідемії в цілому) є тільки один шлях - це формування відповідного рівня колективного імунітету після масової вакцинації, - йдеться у повідомленні. - Відповідно до офіційної інформації, вакцинація буде поетапною та розпочнеться з тих, хто найбільше потребує захисту і допомагає іншим. Серед пріоритетних груп — люди, найбільш уразливі до COVID-19 або від яких залежить життєдіяльність країни, надання допомоги громадянам та їхній захист. Здебільшого до цих груп входять ті, хто взаємодіє з великою кількістю людей, працівники системи охорони здоров’я, а також усі, хто ризикує отримати серйозні ускладнення», - йдеться у повідомленні.
Читайте ще: Хвиля COVID-19 у Чернівцях іде на спад, - заступник мера
У Чернівцях першу дозу вакцини почали отримувати медики, літні люди та вчителі (від учорашнього дня).
«Вакцинування вчителів дозволить захистити їх від інфікування після відновлення повноцінного навчального процесу в школах», - додає посадовець.
- для того, щоб повноцінно імунізуватися від COVID-19, необхідно отримати дві дози однієї вакцини;
- вакцинуватись можна під час візиту мобільної бригади з імунізації чи відвідування пункту щеплення;
- тестуватися на антитіла чи антигени до COVID-19 перед чи після щеплення від COVID-19 не потрібно;
- дослідження команди учених показали, що кожен, хто перехворів на COVID-19, має певний рівень захисту протягом декількох місяців;
- експерти-імунологи вважають, що такий «захист» від повторного зараження діє приблизно 90 днів;
- відповідно, вакцинуватися тим, хто перехворів, необхідно через 3 місяці після хвороби незалежно від рівня антитіл.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами