На Буковині побільшало батьків, які через скрутне матеріальне становище віддають дітей до будинку дитини.
Про це журналістам Інформаційного агентства АСС розповіла Людмила Філіпець, головний лікар Чернівецького обласного спеціалізованого будинку дитини.
- Тенденція, яку зараз спостерігаємо, відверто непокоїть. Якщо на 1 січня 2015 року в нас було 12 діток, позбавлених батьківського піклування, у 2016 році - 30, то на 1 січня 2017 року - 47! Більше того, раніше до будинку дитини практично не потрапляли дітки з однієї сім`ї, а минулого року до нас привели малят з восьми сімей, в одній із них - аж четверо дітей!
- Із чим пов`язуєте це?
- Гадаю, відбувається тотальне зубожіння суспільства: люди не мають житла, не мають роботи. Як результат - сім`ї не можуть утримувати власних дітей. Подібну ситуацію спостерігала 19 років тому, коли тільки прийшла працювати у будинок дитини. Тоді на 80 ліжках було 93 дитини. Жінки приносили немовлят і залишали просто у приймальні. На жаль, зараз відбувається подібне. Зокрема, вперше за останніх два-три роки матері знову відмовляються від немовлят у пологовому будинку, минулого року у Сторожинці принесли дитинку до «Вікна життя».
Читайте ще: Мирні Чернівці зустріли школярів з Луганщини, яких вивезли з-під обстрілів
- А чи багатьох діток вилучають з неблагополучних сімей соціальні працівники?
- Це – 70% наших вихованців. Але сім`ї дають можливість покращити свої матеріально-побутові умови, виправитися, знайти роботу, аби забрати малюка додому. Проте далеко не всі цим користаються. Якщо в 2014 році 8 дітей були повернуті біологічним батькам, у 2015 – 5, у 2016 – лише 4. Не можемо без сліз спостерігати за тим, як наші дітки ховають цукерку, яку в понеділок їм дали на підвечірок, аби в п`ятницю пригостити нею маму (якщо вона, звісно, прийде навідати!). Цей тонкий біологічний зв`язок ніколи не зникає. І як би ми не любили, не доглядали наших вихованців, кожен із них хоче повернутися до мами.
- Людмило Павлівно, а чи є бажаючі всиновлювати покинутих малят?
- Мене тішить, що є багато сімей, які хочуть узяти на виховання сироту. Як тільки у нас з`являється дитинка, позбавлена батьківського піклування, вона дуже швидко потрапляє у сім`ю. Більше того: буковинці останнім часом беруть на виховання і по двоє діток. Це дуже добре, особливо, якщо це малята з однієї родини.
Раніше ми писали: У двох чернівецьких родин забрали дітей
- Скільки коштів виділяє держава на утримання дитинки, позбавленої батьківського піклування?
- На щастя, про наших діток піклується не лише держава, а й спонсори. Зокрема, вже кілька років поспіль ми не закуповуємо постіль, іграшки, рушнички, одяг - усе це для нас купують меценати. На один день на харчування наших вихованців витрачаємо 29,55 грн, з яких з бюджету – 9,65 грн, а спонсорські кошти – 19,90 грн. Дуже вдячна всім небайдужим, які підтримують і дбають про наших вихованців.
- Людмило Павлівно, а цьогоріч уже поступали до вас нові вихованці?
- Від початку цього року до нас уже потрапило 4-ро дітей. Звісно, спочатку це для них стрес. Особливо - для тих діток, які пережили насилля у сім`ї. Вони нікому не довіряють, бояться. І ми докладаємо чимало зусиль, аби відлюбити, відобіймати таке маля, показати йому, що тут ніхто не образить і не зробить боляче. Це страшно, коли батькам непотрібне власне дитя. Закликаю батьків, які потрапили у скрутні життєві обставини, не кидати дітей напризволяще, а приносити до нас, у обласний будинок дитини чи до будь-якої медичної установи краю. Ми обов`язково подбаємо про малюка.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами