Від сьогодні, 1 травня, українці зможуть переносити свій номер при зміні оператора.
Як пише видання AIN.UA, закордоном вже давно користуються MNP. В Україні про це говорять вже кілька років, однак із її запровадженням виникли певні труднощі.
В Україні відповідний закон прийнятий ще в 2010 році, але її включення постійно відкладали.
Як працюватиме MNP?
Ця функція працює завдяки роботі централізованої бази даних, де є інформація про усі збережені номери. Тож номер будуть переносити з однієї мережі в іншу повністю, включаючи код мережі оператора (перші три цифри). Послуга буде доступною для усіх абонентів.
Читати ще: Мільярди гривень за гороскоп та погоду. Як не платити за непотрібні послуги мобільних операторів.
Зміна оператора
Як налаштувати послугу?
Користувачеві потрібно зареєструватися, надавши SIM-карту та документи (паспорт, права, податковий номер тощо). Після цього потрібно буде подати заявку оператору. Юридичні особи можуть подавати групові заявки на перенесення номера. Після цього абонент отримує нову SIM-карту зі старим номером.
До речі, якщо інший абонент буде дзвонити на цей номер, він буде чути голосове повідомлення про це. Перевірити, чи був номер перенесений, можна буде за допомогою USSD-запиту.
Як вже повідомили в "Київстар" та "Vodafone Україна", ця послуга для абонентів буде безкоштовною. При переході в нову мережу абонент зможе сам вибрати собі тариф. Важливо, що кошти зі старого рахунку не перенесуться автоматично. Аби їх перенести, потрібно звернутись до старого оператора і подати відповідну заяву.
Відмовити у перенесенні номеру телефону зможуть лише з декількох причин:
• номер телефону не зареєстрований або зареєстрований на іншу людину;
• у заяві подані недостовірні дані;
• номер телефону був вкрадений;
• абонент подав одразу декілька заявок різним операторам.
Джерело: 24tv.ua
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами