Чернівчанам представили нові засоби для безготівкової оплати. Від завтра, 7 жовтня, в кожному тролейбусі буде змога розрахуватися банківською карткою або за допомогою смартфону.
Як розповів під час презентації, яка відбувалася в приміщенні Чернівецької міської ради, заступник міського голови Володимир Середюк, цей проект бере початок від затвердження програми на сесії міської ради у грудні 2017 року.
Після його затвердження, у 2018 розпочали процес реалізації програми.
«Свої послуги нам запропонувала компанія Visa, надавши мобільні валідатори. Їх використовували кондуктори. Таким чином, вдалося провести тестування безготівкових розрахунків у нашому електротранспорті та виявити недоліки в роботі валідаторів», - розповідає Володимир Середюк.
За результатами цього пілотного проекту, у міській раді виділили кошти на закупівлю стаціонарних валідаторів. Оголосили тендер, проте учасників на ньому не було.
Відтак, гроші передали комунальному підприємству «Інфоцентр» для подальшої реалізації проекту. У квітні 2019 року підприємство оголосило тендер. Однак з першого разу закупівлі знову не відбулося через відсутність учасників.
Лише з другої спроби вдалося провести торги, і в червні того ж року, був укладений договір з переможцем.
Фірма взяла на себе зобов’язання виготовити та встановити 67 стаціонарних валідаторів в електротранспорті Чернівців.
Читайте також: Думка дня: Володимир Середюк про проект єдиного електронного квитка в Україні
Надалі для валідаторів потрібна була операційна система, яка дозволила б проводити безготівкові розрахунки пасажирів. Партнером у цьому виступила фірма Master Card.
«Нам допомогли допрацювати програмне забезпечення, а також надали мобільні валідатори, які являли собою платіжні термінали для оплати товарів та послуг у закладах торгівлі. Тому постало нагальне питання для доопрацювання програмного забезпечення, щоби пов’язати мобільні та стаціонарні валідатори в єдину систему», - розповідає Володимир Середюк.
Наступний етап являв собою вже запровадження валідаторів разом із системою розрахунків та звітів. Навесні цього року у Чернівцях вже готові були запроваджувати систему безготівкових розрахунків в електротранспорті. Але цьому завадили карантинні обмеження.
«Це виявилося для нас певним позитивом. Річ у тому, що під час карантину нам надали ще одну альтернативну пропозицію - безготівкової плати за проїзд за допомогою bluetooth-гарнітури. Це давало б пасажирам ще одну можливість для безготівкової оплати», - розповів Володимир Середюк.
Мова про мобільний додаток Easy Valid, який також дозволяє користуватися для розрахунку смартфоном, який не має модулю NFC.
Отримуйте новини в Telegram
Стаціонарними валідаторами обладнують в розрахунку по 1 одиниці в кожному транспортному засобі, і по дві - у зчленованих тролейбусах, типу «Шкода 15 ТР». Також по одному мобільному валідатору матиме кожен кондуктор.
Для повного укомплектування засобами безготівкового розрахунку потрібно, як мінімум, по 2 стаціонарних валідатори у звичайних тролейбусах та по 3 – у зчленованих.
Але питання у фінансуванні. Наразі 3 мільйони гривень – це кошти, які пішли на запровадження стаціонарних валідаторів.
За словами Володимира Середюка, мобільне та програмне забезпечення для міста не коштувало нічого. Іншим містам запровадження такого проекту обходилося у 5 та більше мільйонів гривень.
«Кінцевою метою для нас є повне запровадження безготівкової оплати. Своїми заходами намагатимемося перейти на цей спосіб розрахунку, максимально вивівши готівку з транспорту. Першим заходом на цьому шляху є різниця в тарифі в 1 гривню. Якщо ви сплачуєте безготівково, то маєте змогу заплатити на гривню менше», - заявив Володимир Середюк.
Валідатори у всіх тролейбусах почнуть працювати вже від завтра, 7 жовтня. Запроваджують їх одразу на всіх маршрутах.
Крім того, безконтактні розрахунки зачепили й пільговиків, які мають змогу їздити безкоштовно. За словами начальника Чернівецького обласного управління «Ощадбанку» Руслана Запаранюка, в рамках цього проекту банк розробив та почав випускати картку чернівчанина з чіпом, в який є можливість «прошити» транспортний модуль для пільгових розрахунків у громадському транспорті.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами