Стартували активісти 14 липня, в Міжнародний день Дністра. Сплавом його організатори хочуть знову привернути увагу до ріки, наголосити на необхідності зберегти унікальне місце – Дністровський каньйон, який зазнає незворотних змін при побудові гідроелектростанцій.
Акцію ініціювали і підтримали рух "Простір свободи", WWF в Україні, Інститут Центральної Європи, Зелений рух Буковини, медійники Чернівців, кемпінг для туристів на Дністрі “Білий Бізон” та інші організації і спільноти України та Молдови.
У Заліщиках відбувся Форум громадської взаємодії «Збережемо Дністер вільним!» за участі активістів, експертів, представників місцевої влади з Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької областей та інших регіонів України для вироблення спільної стратегії дій на захист Дністра.
«Резолюція Форуму Громадської взаємодії «Збережемо Дністер вільним!»:
Ми, представники місцевих громад, природоохоронних організацій, науковці та громадські активісти, що зібралися на Форум Громадської взаємодії «Збережемо Дністер Вільним!», обурені намірами уряду і ПрАТ «Укргідроенерго» всупереч природоохоронному законодавству і волі місцевих громад збудувати каскад із 6 гідроелектростанцій на верхньому Дністрі.
Реалізація цього проекту, який знищить природне русло Дністра на ділянці щонайменше 200 км, матиме катастрофічні наслідки для довкілля, унікальної природної і культурної спадщини Дністровського каньйону, туристичного потенціалу регіону.
Незважаючи на ухвалені впродовж 2016-2018 років рішення місцевих громад, обласних та районних рад про неприпустимість реалізації проекту, одностайну позицію громадськості й екологів, заборону будівництва об’єктів гідроенергетики в межах природно-заповідного фонду України, значні кошти вже витрачаються на підготовку до будівництва.
Такі дії є відвертим викликом встановленому Конституцією України правовому порядку й демократичному ладу, правам, безпеці й гідності кожного з нас.
Ми вимагаємо від Кабінету Міністрів України:
1. Ухвалити рішення про відмову від будівництва нових ГЕС на Дністрі і заборонити здійснення будь-яких робіт у цьому напрямку, у т. ч. виготовлення техніко-економічного обґрунтування, отримання кредитів чи витрачання коштів.
2. Переглянути Програму розвитку гідроенергетики на період до 2026 року, зокрема, вилучити з неї і всіх урядових та відомчих рішень положення про можливість побудови каскаду верхньодністровських гідроелектростанцій.
Ми закликаємо місцеві громади, представників влади всіх рівнів, громадські та експертні середовища, науковців, журналістів і всіх небайдужих громадян до об’єднання зусиль і координації дій задля досягнення цих вимог і збереження Дністра для нинішнього й майбутніх поколінь.»
Фото: Taras Shamayda, Фейсбук
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами