Це фінальна стадія культурного проєкту «Місто, що говорить: спадщина в деталях», пише Медіа агентство АСС. В рамках ініціативи фахівці відновили двері, провели екскурсію та демонстраційний майстер-клас щодо реставрації старовинних об’єктів.
Виконавці - Місцева організація Національної спілки архітекторів України в Чернівецькій області. Така ініціатива відбувається за кошти Чернівецької міської ради у межах конкурсу громадських культурних ініціатив та соціально-культурних проєктів.
Отримуйте новини в Telegram
«Тішусь, що цьогоріч стартувала культурна платформа. Обрано 7 проєктів, для переможців виділили 1 млн гривень. Нині маємо липень, а уже фінішував другий успішний проєкт. Це хороша можливість для громади. Кожна креативна і амбіційна людина може долучитись до процесу і за бюджетні кошти зробити корисну справу для міста. На 2026 рік буду переконувати владу виділити 3 мільйони гривень на ці проєкти», - каже Юлія Сафтенко, начальниця управління культури міської ради.
У межах цього проєкту відбулась і лекція з екскурсією «Практики відновлення історичних будівель», яку провів архітектор Степан Герц. Він розповів учасникам про реставрацію фасадів Костелу Найсвятішого Серця Ісуса, а також реставрацію фасаду нежитлового будинку на вул. Кафедральній, 4 - Головній, 60 в м. Чернівці.
Керував процесом реставрації дверей Володимир Москалюк. Загалом до організації процес було залучено до 10 осіб, а слухачами стали пів сотні зацікавлених громадян.
Зі слів Вікторії Діденко, начальниці Управління охорони культурної спадщини міської ради, об’єкт з дверима обраний не випадково, адже є ініціатива від мешканців на ремонт фасаду і даху. Наразі готується документація на умовах співфінансування.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами