В програмі "Суть Речей" директор Центру розвитку місцевого самоврядування Чернівецької області Тетяна Татарчук
Людмила Григорчук: Пані Тетяно, очікувалося, що у 2017 році всі вже об’єднаються і все вже буде зрозуміло. Але ще не все зробили. Розкажіть, як Чернівецька область виглядає на мапі України в плані децентралізації?
Тетяна Татарчук: Чернівецька область не пасе задніх, вона знаходиться в золотій середині серед регіонів. Бо Хмельницька і Тернопільська області мають близько 40 громад, ми маємо 16. Але є такі області, які ми випереджаємо. В 2015 році створено було 10 громад, а в 2016-му році створили 6 громад. І процес, я повинна сказати, що триває, триває дуже активно. Ми майже щодня десь на виїзді консультуємо ті громади, які хочуть об’єднатися, депутатський склад, голів, мешканців. І ще хотіла би привітати всіх з прийняттям закону про добровільне приєднання до вже утворених громад, який значно спростить саму процедуру. Побачивши результати роботи вже об’єднаних громад і ті успіхи, які вони показують у своєму господарюванні, управлінні, то є бажання населених пунктів сусідніх дооб’єднатися. На жаль, у нас не було раніше механізму, а тепер вже є закон. Я думаю, що ми тепер будемо мати більш якісні, більш укрупнені, більш ефективні громади дуже скоро. Найближчими місяцями.
Людмила Григорчук: Що це означає, що тепер будь яке село може попроситися до вже готової громади?
Тетяна Татарчук: Так. Цей закон визначає спрощену процедуру довиборів у більш розширеному форматі об’єднаної громади. Вони будуть дообирати депутатів у вже об’єднану громаду.
Людмила Григорчук: Чи є можливість дооб’єднатися селу з іншого району?
Тетяна Татарчук: Ми поки що не говоримо про міжрайонне об’єднання. Цей закон не був винесений на розгляд Верховної Ради. Тому це прогрес, але ще не повний. Нас ще чекає прийняття відповідного закону, який врегулює і спростить об’єднання тих громад, які знаходяться на межі двох район.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами