До структури закладів охорони здоров’я Чернівців входить 9 підрозділів: два стаціонарні заклади, два центри первинної медико-санітарної допомоги, амбулаторно-поліклінічні заклади та стоматологічна служба, пише Медіа агентство АСС.
Загальна чисельність працівників – 2527 осіб у 2024 році. І це на 250 фахівців менше, порівняно з минулим роком.
«Кадри дуже важливі у цій галузі. У нас відбулися зміни. Але разом з тим спостерігається негативний процес - і відтік кадрів через ситуацію в країні. Зменшується кількість лікарів та середнього персоналу. Хочеться, аби тут вони залишались, адже наші умови непогані. Середня зарплата у лікарів понад 23 тисячі гривень. У середнього медперсоналу близько 15 тис. грн», - зазначила Наталія Калмикова, начальниця управління охорони здоров’я міської ради.
Отримуйте новини в Telegram
Щодо джерел надходжень, то найбільший показник за НСЗУ, далі – міський бюджет, платні послуги, благодійна допомога. Приміром, по лінії НСЗУ фінансування за останні два роки зросло з 76 мільйонів гривень до 91 мільйона.
У розрізі видатків – найбільше коштів іде на зарплати. Торік це було 72% від усіх видатків, а тепер 66%. Тобто заклади навчились краще інвестувати фінансовий ресурс у свій розвиток.
«До важливих та пріоритетних завдань додалась і програма Доступні ліки. Вона у 2025 році буде розширена. Національна служба здоров'я України напряму відшкодовує аптекам повну або часткову вартість відпущених пацієнтам ліків за рецептом. Перелік захворювань, за якими пацієнти отримують безоплатні ліки, значно розширився, в переліку - понад 500 торгових назв препаратів для лікування», - додала Наталія Калмикова.
Місто Чернівці було обрано ВООЗ в якості пілотної громади для впровадження нового системного підходу до лікування артеріальної гіпертензії.
Задля підвищення професійних навичок та обміном досвідом фахівці медичних закладів відвідали міжнародні центри, форуми, з візитами побували у Румунії, Німеччині.
Цьогоріч понад 20 студентів стали стажерами управління, вивчили роботу закладів охорони здоров'я Чернівецької громади та презентували проєктні роботи про покращення та удосконалення надання медичної допомоги чернівчанам
«До успішних кейсів варто віднести відкриття першого у Чернівцях Центру психічного здоров'я, створення безбар’єрних кабінетів у рамках програми “Рівні серед рівних”, відкриття нової амбулаторії на провулку Текстильників, 1А, запрацювала в реабілітаційному відділенні педіатрична мультидисциплінарна команда. А ще поліклініка №2 відкрила ще одне відділення на Щербанюка, 34А. У поліклініці №3 провели реконструкцію та капітальний ремонт першого поверху, закуплено сучасне медичне обладнання (комп’ютерну техніку, апарати УЗД, ЕКГ тощо), меблі, фунікулер, сонячні панелі», - додала Наталі Калмикова.
У міській стоматполіклініці уклали договір з Національною службою здоров'я України за пакетом «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».
У міській дитячій лікарні встановили сучасний комп'ютерний томограф.
Вдалося також відкрити відділення невідкладних станів. Проєкт реалізований у межах спільної програми «Румунія-Україна 2014-2020», що фінансується ЄС.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами