Від початку року у Чернівецькій області зареєстрували 48 випадків шахрайств. З них понад 30 випадків – здурення грошей через інтернет. Про це під час круглого столу заступниця начальника Слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області Світлана Масленникова.
«Торік ми зареєстрували 74 випадки, пов’язаних із тим, що особи телефонували потерпілим, представлялися працівниками різних банківських установ та просили перерахувати гроші на картку. Або виманювали персональні дані, необхідні для доступу до платіжної картки потерпілого», - розповіла Світлана Масленникова.
За словами заступниці начальника Слідчого управління, є тенденція до збільшення випадків, коли невідомі особи представлялися операторами мобільного зв’язку чи представниками банку та отримували відомості про персональні дані людей.
Читайте також: Думка дня: Як уберегти свою банківську картку від шахраїв
Надалі вони оформлюють на ім’я жертви кредити через різні інтернет-сервіси з позики грошей або просто знімають кошти з картки ошуканої жертви.
«Один з останніх випадків: особа представилася працівником банку та попросила жертву вказати код, який прийде у повідомленні. Разом із тим, потерпіла надала невідомій всі свої персональні дані та реквізити платіжної картки. Протягом 2 – 3 годин з її картки зникли 20 тисяч гривень кредитних коштів», - каже Світлана Масленникова.
Зараз шахрайства розповсюджені майже на всій території Чернівецької області. Їх здійснюють у більшості не громадяни Чернівецької області. Суми збитків коливаються від 200 і до 200 тисяч гривень.
Як уберегти свою банківську картку, ІА "АСС" розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області Сергій Липка.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами