Сергій Липка, начальник відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області Департаменту кіберполіції Нацполіції:
"За замовчуванням, абоненти мобільних операторів мають змогу замінювати свою сім-карту дистанційно. Шахраї користуються цією вразливістю, перебуваючи в іншому регіоні. Вони телефонують вам з різних номерів, під різними приводами та поповнюють вам рахунок. А потім подають заявку на заміну вашої сім-карти, вказуючи номери, з яких вам телефонували та назвавши дати останнього поповнення рахунку та суму.
До моменту вчинення правопорушення людина не може знати, що їй телефонують саме шахраї. Вони не будуть здійснювати дзвінки один за одним. Швидше за все, ці дзвінки робитимуть протягом кількох днів.
Перше, що би робив я, і що можу порекомендувати іншим: змінити дані доступу до своїх рахунків. Поміняв би дані доступу до свого банкінгу. Звернувся би до оператора зв’язку, заборонив би заміну без моєї присутності та закріпив номер телефону за своєю особистістю. Тоді нехай шахраї телефонують скільки завгодно і поповнюють наші рахунки – будемо лише дякувати їм за надіслані кошти.
Ще один дієвий спосіб - не прив’язувати банківську картку до основного телефонного номера. Нині смартфони дають змогу користуватися двома сім-картами. Тож, якщо у вас є така можливість – прив’язуйте до картки той номер, яким менше користуєтеся".
Читайте також: На чернівчанку оформили кредит на 20 тисяч гривень без її відома
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами