З олімпіади в Кореї – на турнір юних біологів у Хмельницький, а звідти - на обласну олімпіаду з хімії до Чернівців. Того ж дня – захист наукових робіт МАН та складання тестів. У такому режимі упродовж останнього року живе Анна Волкова, випускниця Чернівецької гімназії №2. Дівчина стала абсолютною чемпіонкою області з перемог на Всеукраїнських та міжнародних олімпіадах та конкурсах наукових робіт: 2 місце - на Всеукраїнській олімпіаді з екології, одне – перше і два третіх місць - на захисті наукових робіт Малої академії наук. А ще – перше місце у національному відборі наймасштабнішого конкурсу Intel AIESEC та золото на олімпіаді з біології та екології в Туреччині.
- Моя наукова робота присвячена створенню рослин, які є стійкими до важких металів. Якщо такі рослини висаджувати у забруднені ґрунти, вони поглинатимуть ці шкідливі речовини і, таким чином, очищуватимуть землю, - розповідає Анна Волкова. - Наразі це дуже актуально, бо в Україні поширена галузь – металургія, тож земля навколо підприємств забруднюється, страждає. Окрім того, наприклад, кадмій використовують для виготовлення батарейок, які люди викидають у сміття – і це теж забруднює ґрунт.
Читайте ще: Півмільйона гривень виплатили цьогоріч на премії учням та вчителям за перемоги у олімпіадах і конкурсах
Юній науковиці допомагала працювати над роботою Ірина Панчук, професор кафедри молекулярної генетики та біотехнології Інституту біології, хімії та природоресурсів ЧНУ. А ще, зізнається дівчина, найбільшою опорою і підтримкою для неї є мама.
- Мама в усьому мені допомагала: починаючи від створення постерів, завершуючи підготовкою до написання тестів, - каже Аня.
Нині, отримуючи нагороди за свої досягнення від міської та обласної влади Чернівців, Анна Волкова з посмішкою зауважує: сама не знає, як їй вдалося стільки всього зробити. І, попри недоспані ночі та шалені темпи, радіє, що змогла досягнути поставленої цілі.
- Організатори чомусь не враховують те, що іноді один учень може брати участь в різних олімпіадах та конкурсах. Тому єдина незручність за весь цей час – накладки у часі. Наприклад, я приїхала з олімпіади в Туреччині і вже наступного дня виїхала на 2-тижневу олімпіаду до Кореї. А з аеропорту Борисполя після Кореї поїхала на турнір юних біологів до Хмельницького, де моя команда посіла 3 місце. О 7-й ранку приїхала до Чернівців, а о 9-й вже писала олімпіаду з хімії, - розповідає випускниця-переможниця. – Але бажання досягнути поставленої мети мене неймовірно стимулювало.
Коли Аня брала участь у Intel AIESEC в Америці, вона потрапила на сторінки відомого журналу National Geographic, як молода науковиця.
- Журналісти National Geographic готували статтю про жінок у науці. І мені пощастило стати її частинкою. Насправді, я вважаю, що варто відходити від стереотипу, ніби жінка – це сім`я, діти, кухня… Зараз чимало наукових відкриттів роблять саме жінки. І це варте уваги, мене це мотивує. Жінка і наука - абсолютно сумісні, - зазначає чернівчанка. – Упевнена, що жінка-науковець може успішно поєднувати кар`єру і сім`ю. Головне – мати бажання.
Вам буде цікаво: Школярці з Чернівців виплатять премію в 9,5 тисяч гривень
Аня Волкова вже давно визначилася з майбутньою професією. Вона стане біологом і, окрім навчання у Чернівецькому національному університеті, мріє також здобути іноземну освіту. Щоправда, зазначає: працювати планує тільки в Україні.
- Наразі я беру участь у програмі Ukraine Global Scholars (UGS), яка допомагає талановитим українським школярам 8-11 класів вступити до найкращих шкіл та коледжів світу. Я вже пройшла на другий етап відбору. Дуже сподіваюся, що мені все вдасться. Програма розрахована на те, щоби вивчитися в іноземному вузі і повернутися працювати в Україну, - говорить дівчина. - А поки триває відбір та тестування, я вступаю до ЧНУ на кафедру молекулярної генетики і біотехнологій. Екологія та біологія – це не просто мій вибір професії, це те, чим дійсно я живу. Я обожнюю проводити час у лабораторії, досліджувати нове, працювати над тим, аби зберегти нашу природу, нашу планету для нащадків. Мрію, щоби моя наукова робота була втілена у життя.
Ольга КАМСЬКА, ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами