Дмитро Антонович, восьмикласник Чернівецької гімназії №5, та Олександра Цепілова, десятикласниця Чернівецького ліцею №1, кинули виклик самим собі. І анітрохи про це не шкодують.
«До Всеукраїнських олімпіад готувався понад 30 годин на тиждень»
Точними науками Дмитро Антонович захопився ще у початковій школі. Йому завжди цікаво було розв`язувати завдання з «зірочками» та логічні задачі. А коли у старших класах почав вивчати фізику та астрономію, стало ще цікавіше.
- Уперше я спробував свої сили в олімпіадах цього року. Звісно, це потребує серйозної підготовки і відповідальності, - розповідає Дмитро. – Якщо говорити мовою цифр: на підготовку до міських олімпіад упродовж 6-ти місяців витрачав близько 10 годин на тиждень, до обласних – близько 15 годин, а до всеукраїнських – понад 30 годин.
Дмитру Антоновичу готуватися до олімпіад допомагали вчителі гімназії. Навіть у той час, коли ровесники ганяли у футбол, хлопець не відмовлявся від книг, задач і конспектів. Попри це, встигав займатися англійською та айкідо.
- Вчитися – це цікаво. Це і робота, і в той же час хобі, - зізнається восьмикласник. – Тим більше, я вже точно визначився, що у майбутньому хочу бути програмістом, розробляти комп`ютерні ігри. Тому знання з точних наук мені дуже потрібні.
Перша участь у Всеукраїнських олімпіадах не принесла гімназисту призових місць, проте дала неабиякий досвід. І на досягнутому Дмитро не планує зупинятися.
- Цього року мені досить важко було впоратися з хвилюванням. Але я зробив висновок: треба зосереджуватися на головному і керуватися логікою, а не емоціями, - говорить хлопець. – Можливо, наступного року варто зосередитися на одному навчальному предметі, аби ще краще його вивчити, бути впевненішим у своїх знаннях. Попереду – багато роботи. І я до цього готовий.
Тамара Богачик, заступник директора Інституту післядипломної освіти Чернівецької області:
«Цьогоріч наші учні здобули 39 перемог на IV етапі Всеукраїнських олімпіад. Зокрема, по два призових місця привезли діти з фізики, математики, інформаційних технологій, один диплом – з інформатики».
«Коли не можу вирішити задачу – переключаюсь на прибирання вдома»
Десятикласниця Олександра Цепілова уже третій рік поспіль бере участь у Всеукраїнських олімпіадах. Вона теж обрала для себе точні науки – інформатику, математику і фізику. Щороку бореться в олімпіадах саме з цих трьох предметів. Цьогоріч здобула 3 місце з інформатики та математики.
- Готуватися до олімпіад допомагали і вчителі ліцею, і викладачі університету. Звісно, це потребує багато часу. Але для того я і обрала ліцей математичного профілю, аби більше займатися фізикою, математикою та інформатикою, - розповідає Олександра.
Дівчина каже: кожна поїздка на олімпіаду – це не лише випробування своїх знань, а й цікаві знайомства та обмін знаннями.
- Більшість думають, що олімпіада – це навчання зранку до ночі і більше нічого. Насправді, це - 5 годин дійсно серйозної роботи, після якої – екскурсії, спілкування, знайомства, - говорить дівчина. – Нині можу впевнено сказати: у яке місто України я би не поїхала, скрізь у мене є друзі. І це чудово.
Олександра Цепілова зізнається: відтоді, як почала навчатися у ліцеї, часу на хобі майже не вистачає. Бо її улюбленою справою стали точні науки, яким присвячує весь вільний час. І обирати одну з них поки що не планує.
- Мені казали, що варто зосередитися на одному предметі. Обрати, наприклад, тільки математику, або тільки інформатику. Проте я вважаю (і мій особистий досвід це підтверджує!), що це неправильно. Дуже важко займатися чимось одним. Від цього втомлюєшся. Не дарма ж, коли не можу вирішити задачу, переключаюсь на інший вид діяльності – прибираю вдома, читаю книгу – і рішення з`являється саме по собі. Так само у мене з трьома науками: після занять математикою беруся за фізику, далі – за інформатику. Таким чином, є різноманітність, мені цікаво, я не втомлююся, - ділиться своїми секретами у навчанні ліцеїстка.
Олександра Цепілова планує пов`язати свою майбутню професію з інформатикою. А наступного року – знову взяти участь в олімпіадах з усіх трьох навчальних предметів. І, можливо, привезти до Чернівців не два, а три призових місця.
Ольга КАМСЬКА, ІА «АСС»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами