В Департаменті охорони здоров'я Чернівецької ОДА зібрали 10 найважливіших тез, які треба знати і зробити, щоб подолати поліомієліт
1. Вірус поліомієліту може паралізувати чи вбити дитину протягом всього лише кількох годин.
2. Не існує ліків проти високозаразного вірусу поліомієліту: імунізація є нашим єдиним ефективним захистом.
3. Спалах поліомієліту в Україні підтверджено міжнародними організаціями з охорони здоров’я. Після 19-річної відсутності, поліомієліт знову повернувся в Україну. Ті, хто знаходяться в зоні ризику, постраждають найбільше. Разом з тим, вірус є дуже заразним і не зважає на соціальний статус, матеріальні статки чи кордони.
4. Будь-яка дитина, імунізована не в повній мірі, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей.
5. ВСІ діти до 6 років в Україні повинні бути вакцинованими проти поліомієліту впродовж двох турів імунізації у відповідь на спалах. Третій раунд охопить всіх дітей віком до 10 років. Щоб бути повністю захищеними, діти повинні отримувати кожну дозу вакцини щоразу коли це пропонується, аж поки спалах не буде зупинений.
6. Оральна поліо вакцина (ОПВ) є єдиною ефективною зброєю проти поліомієліту під час спалаху цієї хвороби. Вона захистить дитину на все життя, якщо її буде застосовано кілька разів. Будь-яка дитина, яка пропустила вакцинацію, перебуває в групі ризику і може стати жертвою вірусу.
7. Програма з ліквідації поліомієліту стала однією з найбільш успішних глобальних програм у сфері громадського здоров’я за всі часи: завдяки їй, кількість випадків поліомієліту впала на 99%, з 350 000 випадків на рік у 1988 р. до лише 243 випадків у 2014.
8. Ліквідація поліомієліту – це наше спільне майбутнє. Увесь світ працює над тим, щоб викорінити цю хворобу. Україна приєдналася до Європейської та Всесвітньої Ініціатив щодо ліквідації поліомієліту – всесвітньої кампанії, завдяки якій з 1988 року вдалося знизити кількість випадків захворювання більш ніж на 99%. Безпека наших дітей – наша відповідальність.
9. Спалах поліомієліту доводить наскільки важливою є планова імунізація для попередження інфекційних захворювань. В Україні у 2014 р. менше 50% дітей були не вакциновані взагалі або вакциновані не повністю. В 2015 р. рівень імунізації проти поліомієліту серед дітей до 1 року впав ще більше, до 14%. Причиною спалаху поліомієліту є хронічно низький рівень імунізації в країні.
10. Кожен може долучитися до того, щоб діти отримали вакцини. Родини мають знати факти про поліомієліт та користь вакцинації. Будь ласка, поговоріть зі своїми друзями та сусідами. Розкажіть про хворобу учням у школі. Вийдіть до свого оточення та висловіть свою позицію на підтримку імунізації дітей. Існує так багато шляхів, щоб допомогти і захистити українських дітей!
Нагадаємо, в МОЗ України ухвалили рішення про продовження другого раунду додаткової вакцинації проти поліомієліту до 18 грудня 2015 р.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами