У Чернівецькій області п`ять тисяч батьків відмовилися щепити своїх дітей від поліомієліту. Серед причин - недовіра до вакцинації та до медичного працівника.
Загалом у краї від поліомієліту щепили 26 тисяч дітей. Це – 25% від запланованої кількості. І якщо раніше щеплень не проводили, бо не вистачало вакцини, то нині чимало батьків самі відмовляються від вакцинації.
- Європейські країни нас люблять, бо дають вакцину. А ми самі, виходить, не любимо себе, бо відмовляємося від неї, - каже Марія Поліщук, заступник директора Департамента охорони здоров`я Чернівецької ОДА.
Спад активності у вакцинації зараз медики пов`язують із епідемією грипу. Хоча наголошують: карантин – не привід відмовлятися від щеплення.
- Протипоказом для щеплення є хвороба. Здорову дитину навіть під час епідемії грипу та ГРВІ вакцинувати можна і треба, - запевняє Оксана Знак, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров`я за спеціальністю «Педіатрія». – Тим більше зараз, коли школи закриті на карантин, дуже зручно зробити дитині щеплення і тиждень потримати її вдома, поки виробляться антитіла. Але гарантую: жодна вакцина не знижує імунітет.
Найчастіше відмовляються від вакцинації ті батьки, яким бракує вичерпної інформації. Тому керівники медицини краю радять усім лікарям приділяти більше уваги роз`ясненню, персоніфікувати підхід до пацієнтів.
Нещодавно побільшало звернень до лікарів від дорослих, які хочуть вакцинуватися від поліомієліту.
- До нашої поліклініки усе частіше звертаються дорослі, які збираються їхати за кордон, а від них вимагають довідку про вакцинацію від поліомієліту, - розповідає Аліна Дашкевич, лікар-імунолог Чернівецької міської дитячої поліклініки. – Фактично, ми – загроза для європейських країн, у яких поліомієліту давно немає. Тому й іноземцям, які їдуть до України, радять додатково щепитися.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами