Про поліомієліт та вакцинацію у програмі "Суть речей" на радіо "Станція 103.2 FM" Людмила Григорчук говорила з Головним державним санітарним лікарем Чернівецької області Наталею Гопко. Далі пряма мова:
Людмила Григорчук: Якщо говорити про страхи завершення 2015 року, окрім отруєння, грипу, то був ще поліомієліт. Багато про нього говорили. Вакцинували максимально. Як зараз ситуація з поліомієлітом?
Наталя Гопко: Буде третій тур додаткової імунізації. Найближчими днями від розпочнеться. Стосовно поліомієліту, я не буду оригінальною, коли скажу, наскільки страшною є ця хвороба. Окрім важливих заходів вакцинації, то здійснюється і контроль над цією хворобою. Наразі в області хороші показники. В принципі, в порівнянні з іншими регіонами України. Крім того, здійснюється спостереження над циркуляцією ентеровірусів. Все робиться для того, щоб Україна і надалі мала статус вільної від поліомієліту.
Людмила Григорчук: Кого буде стосуватися третій етап?
Наталя Гопко: Це вікова категорія від 6 до 10 років. Ми розуміємо, що стало мотивацією додаткової імунізації, це проблеми з плановою імунізацією. І стосується не лише поліомієліту. І сподіваюся, що нам вдасться перебороти проблему з відсутністю вакцин.
Людмила Григорчук: Держава забезпечує вакцинами?
Наталя Гопко: Так. Вакцина проти поліомієліту тільки з державні кошти.
Людмила Григорчук: Не було ніяких ускладнень після вакцинації?
Наталя Гопко: Слава Богу, не було. І це досвід не тільки Чернівецької області, але й досвід багатьох розвинених держав, де на належному рівні проводиться імунізація, де багаторічно застосувалася поліомієлітна вакцина і досвід лише позитивний .
Людмила Григорчук: Скільки дітей у нас зовсім не охоплена вакциною поліомієліту?
Наталя Гопко: Якщо ми говоримо про вакцинацію, то правильно було ставити питання так, щоб всі були спокійними, щоб імунітет можна було вважати колективним, щоб інфекція немала що робити на нашій території, то по кожній інфекції треба провакцинувати не менше 90%. Про такі відсотки говорити ми ще не можемо. Досягнень у нас таких показників ще нема.
Людмила Григорчук: Скільки відсотків у нас є ?
Наталя Гопко: У нас проблеми в окремі роки було близько 40-50%, якщо ми говоримо про різні вікові групи.
Людмила Григорчук: Тепер краще?
Наталя Гопко: Тепер по поліомієліту однозначно так.
Людмила Григорчук: Один час багато відмовлялися від вакцинації, як такої. Зараз змінилася ситуація?
Наталя Гопко: Суттєво змінюється, оскільки, навіть в нашу установу надходять телефонні дзвінки з приводу наявності, з термінів надходження вакцин у лікувально-профілактичні заклади області. Батьки піклуються про здоров’я своїх дітей. Передумови до ситуації, коли була великою кількість відмов від щеплень, то ми пам’ятаємо, надто агресивна антивакцинальна кампанія була. Боротися з нею важко насправді. В Чернівецькій області ЗМІ такої кампанії не вели, але, на жаль, ЗМІ центрального рівня дуже часто дозволяли собі сюжети, коментарі, які давали можливість формувати таку негативну думку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами