В українських вишах збільшилась кількість студентів платної форми навчання: цьогоріч кількість нових «контрактників» зросла майже на 40%, а якщо виокремити чоловіків – на 82%. Таке зростання може бути пов'язаним зі спробами уникнути мобілізації, йдеться у матеріалі видання «Наші гроші. Львів», пише Медіа агентство АСС.
Враховуючи середню вартість року навчання, а це десь 20 тисяч 800 гривень, додатковий дохід українських університетів можна оцінити у 1,7 млрд грн, повідомляють журналісти.
Отримуйте новини в Telegram
У вишах поменшало студенток і студентів до 20 років, традиційного віку для вступу до університетів. Натомість різко зросла кількість студентів віком 30-50 років. Зокрема, можливістю вступити на контракт у 2022/2023 навчальному році скористалися не менше 85 тисяч чоловіків призовного віку.
Причини збільшення кількості студентів-чоловіків призовного віку пов'язують з бажанням уникнути мобілізації, адже за законом студенти отримують відстрочку від мобілізації під час воєнного стану.
Також на збільшення кількості контрактників вплинуло те, що умови для вступу у 2022 році спростили (на деякі спеціальності достатньо було співбесіди чи мотиваційного листа), пише видання.
У деяких університетах кількість платників залишилась на попередньому рівні, або й скоротилась. Це стосується переважно спеціалізованих ВНЗ, як от медичних чи музичних, куди вступити не так легко.
(за даними Міністерства освіти та науки України)
- Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (+406%);
- Луцький національний технічний університет (+442%);
- Національний лісотехнічний університет України (+606%);
- Львівський національний університет природокористування (+616%);
- Українська академія друкарства (+754%);
- Чернівецький торговельно-економічний інститут (+1134%), де контрактників першого року навчання стало більше у 12 (!) разів.
Наші новини є у Facebook
«Зі зрозумілих причин, найбільше таких «студентів» залучають у західних областях, проте статистика свідчить про різке зростання контрактників у всіх регіонах країни, за винятком хіба Херсонщини, яка минулорічної вступної кампанії перебувала під окупацією», – пишуть журналісти.
Адміністрація деяких вишів вважає, що причиною є не відстрочка від мобілізації, а профорієнтаційна робота. У МОН також не бачать проблеми у збільшенні студентів-чоловіків призовного віку.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у порівнянні з попередніми роками у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича зросла кількість вступників-чоловіків.
Кількість чоловіків старших 20 років, які вирішили здобути вищу освіту у 2022 році, зросла на 28% - це 1 тисяча 16 осіб.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами