Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки. У Чернівцях свято розпочалося із акції «Народжені у вишиванках», пише Медіа агентство АСС.
«Цьогоріч ця акція набуває додаткових сенсів, адже попри війну, кожного дня народжується нове покоління українців.
Також сьогодні в Музеї української вишиванки відбулася презентація першої відшитої сорочки Степана Бандери. Звичайно, що постать Бандери обрали не випадково. По-перше, досі таких сорочок ще не існувало. А по-друге, постать Степана Бандери сьогодні знову актуалізується і нарешті для широкого кола українців набуває правильних сенсів.
Адже російська та радянська пропаганда зажди намагалися нам нав'язати своє бачення подій. А тепер ми, українці, маємо шанс написати свою історію і починаємо розуміти вклад історичних постатей в боротьбу за незалежність нашої країни». - розповіла одна із засновників Дня вишиванки Леся Воронюк.
Отримуйте новини в Telegram
За словами Тетяни Зез, керівниці проєкту «Вишивка в одязі видатних українців», ми нарешті маємо розібратися, що таке нацизм та націоналізм.
«Сорочка Бандери немає ніякого відношення до цих термінів. Ця вишиванка - це візуалізація того, що кожен має підтримувати свою національність», - наголосила керівниця проєкту.
Тетяна Зез називає візерунок цієї сорочки наближеною версією.
«Ми вирішили, що якщо візуалізуємо сорочку видатного діяча, то звернемо увагу на українську еліту минулого та сучасного. Адже також зображений амбасадор у сучасній сорочці. Ми робимо сучасну версію вишиванки, тому що хочемо, щоб вона жила надалі. Дуже багато сорочок саме народного крою, а така сучасна буде і зараз актуальною. Ну і відповідно ми створюємо схеми, щоб будь-яка вишивальниця могла собі зробити іменну сорочку», - розповіла керівниця проєкту.
Читайте також: Допомога для ЗСУ: із Чернівців на фронт передадуть три позашляховики
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами