Більшість студентів, які взяли участь у опитуванні, зізналися, що пропозиції отримання роботи з малим заробітком навіть не розглядають, їм потрібні і чудові умови праці, і гарна зарплатня за спеціальністю. Достатнім заробітком вважають – від 400 доларів у місяць.
Де шукати таку роботу?
Студенти запевняють, всі, хто навчався в Україні, стикалися з проблемою працевлаштування.
«Кожен майбутній спеціаліст знає, що на нього чекає виснажливий пошук роботи після закінчення ВНЗ. Оскільки сьогодні кожен роботодавець шукає фахівця не лише із дипломом престижного закладу, а й з досвідом роботи. В такому випадку пощастить тільки тим, хто має зв’язки» - впевнена Ельвіна, студентка 2 курсу, ЧНУ ім. Ю. Федьковича, ФІПМВ.
Але якщо студент наполегливий і докладає зусиль в пошуках роботи, тоді він може сподіватися на успіх.
«Не варто зациклюватися на тому, що перша робота залишиться назавжди, вона потрібна лише для отримання певного досвіду. Така робота, як правило, стосується тієї сфери, на яку студент навчався у ВНЗ» - каже економіст Юрій, який вже подолав цей шлях.
Досвідчені пошуковці роботи кажуть, політологу чи журналісту підійде робота, наприклад, у кол-центрі. Якщо студент навчався точним наукам, може спробувати себе на роботі у банку, там прийнятні умови праці та немала заробітна платня.
Але все ж найбільш поширені вакансії, на які можна влаштуватися без досвіду роботи. Це – менеджер, касир, продавець-консультант і т.д. Також при достатньому рівні іноземної мови – можна бути перекладачем.
Студенти також вважають, що їм не потрібна повна вища освіта, щоб жити у достатку.
Олег закінчує у цьому році університет із ступенем бакалавра, спеціальності «Міжнародні відносини». Далі він не планує вступати на магістратуру.
«Спеціалістів міжнародних відносин вистачає в Україні, я планую влаштовуватися на роботу не за спеціальністю в іншій країні, і там спробувати розвиватися в іншій сфері і реалізувати себе» - розповідає Олег.
Одна із студенток ЧНУ ім. Ю. Федьковича, яка не хотіла назватися, розповіла:
«Зараз я навчаюся на 3 курсі економічного факультету, на кафедрі маркетингу, інновацій та регіонального розвитку, в подальшому я не бачу сенсу продовжувати навчання після отримання ступеня бакалавра. Планую працювати в Інтернеті, створювати сайти та оформлювати дизайн»
Нагадаємо, розпочалася вступна кампанія. У Центрі зайнятості зазначають, що найбільш затребувані професії в Україні зараз: водії, кухарі та продавці продовольчих товарів.
Автор: Ельвіна Коваленко
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами