За моніторинг атмосферного повітря у Чернівцях відповідає Чернівецький центр гідрометеорології, пише Медіа агентство АСС.
У місті розташовані три спеціально облаштованих стаціонарних пости, на яких проводяться вимірювання на близько 19 показників на рівень забруднення. Це три точки – на вулиці Заводській, вулиці О.Гузар та на Головній. На постах щоденно проводяться відбори та відбувається спостереження, про це розповідає очільниця Чернівецького ЦГМ Тетяна Негадайлова:
Дивіться нас на YouTube
«Окрім того, з 2021 року у Чернівецькій області розпочалось встановлення дорогих автоматичних приладів для аналізу якості повітря, адже область має відповідати європейській директиві спостереження. Наразі Буковина має можливість закуповувати один прилад на рік. Надалі пануємо повністю перейти на автоматизовані вимірювання, все відбуватиметься в режимі реального часу».
Фахівчиня зазначає, що Чернівці є одним з найчистіших міст в Україні й продовжують залишатись таким.
Повітря в місті досліджують упродовж 47 років. Аналіз спостережень рівня забруднення повітря у Чернівцях на 9 домішок, за якими лабораторно спостерігають, свідчить про те, що рівень забрудненості повітря в місті – стабільний. За увесь час досліджень випадків високого та екстремально високого забруднення повітря у Чернівцях фахівці не спостерігали, зауважує заступниця начальниці Чернівецького ЦГМ Людмила Рибак:
«Повітря досліджують на пил, двоокис сірки, окис вуглецю, двоокис та окис азоту, фенол, фтористий та хлористий водень, формальдегіди.
Аналіз даних за останні три місяці: грудень, січень, лютий, також говорить про те, що рівень забруднення атмосферного повітря в зимовий період є стабільним, незмінним.
Отримуйте новини в Telegram
Слід зазначити, що саме на ці місяці, взимку, зазвичай припадає підвищення рівня забруднення міського повітря формальдегідами та фенолом, також підвищується вміст двоокису азоту».
Найбільшим джерелом забруднення атмосферного повітря у Чернівцях є транспорт, далі – робота котелень.
У 2022 році, під час повномасштабної війни та масового збільшення населення міста, рівень забрудненості повітря не змінився, кажуть фахівчині.
Робота генераторів дійсно призводить до забруднення повітря окисами азоту і діоксином сірки, каже начальниця Лабораторії спостереження за забрудненням атмосферного повітря Оксана Яцкова:
«Але при розвіюванні, вітровій дисперсії, все розсіюється, атмосфера має великий об’єм і поки воно доходить, то дає дуже малу похибку на фон. В місті немає такої кількості генераторів, щоб вони суттєво повпливали на рівень забрудненості. Звичайно, що поблизу працюючого генератора рівень забрудненості буде високим, але в загальному на атмосферне повітря впливу майже немає. Потрібно слідкувати, щоб генератори не розташовувались поруч з приміщеннями. Поки ми вимушені жити в таких реаліях».
Наші новини є у Facebook
Додамо, при вимірюванні рівня забрудненості повітря важливі багато факторів, від місця розташування аналізаторів до якості самих приладів, погодних умов. Тому слід довіряти лише офіційним джерелам інформації. Невдовзі свою роботу відновить сайт Чернівецького ЦГМ, там відображатимуть показник рівня забруднення повітря і всі охочі зможуть його дізнатись.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами