Під час позачергової сесії Чернівецької обласної ради депутати підтримали заяву до міжнародної спільноти щодо загрози військового вторгнення РФ на територію України. Її озвучив депутат від фракції «Батьківщина» Іван Мунтян, який зачитав текст заяви, повідомляє кореспондент Медіа агентства АСС.
«Ми, депутати Чернівецької обласної ради стурбовані ситуацією, яка склалася на східних кордонах нашої держави. Закликаємо усі політичні сили, як провладні, так і опозиційні, а також усі міжнародні інституції максимально об'єднуватися для захисту інтересів нашої держави. Ми не можемо собі дозволити дати послаблення агресору. Завдання ворога - роз'єднати, розколоти нас, змусити іти в агресора на поводу.
Наша позиція спільна із позицією світової спільноти - територіальна цілісність нашої держави, вільний її розвиток, незалежний шлях був обраний вільним волевиявленням українського народу 30 років тому. Висловлюємо непохильність цих переконань і готовність захищати свою землю від будь-яких зазіхань», - сказав депутат Мунтян.
Відповідну заяву підтримали 40 присутніх у залі депутатів, що склало більшість від складу ради.
Дивіться нас на YouTube
Також депутати облради підтримали і звернення до жителів нашої області, яке підготували депутати фракції «Слуга народу». Озвучив текст звернення депутат Володимир Жаровський.
«В Україні із 2014 року триває війна. Але останнім часом на кордонах нашої держави склалася дуже непроста обстановка. Росія постійно нагнітає безпекову ситуацію, накопичуюючи війська і техніку, проводячи сухопутні і морські маневри поблизу нашої держави. Російська влада погрожує Україні та Європі, висуваючи ультиматуми і вимагаючи так званої гарантії безпеки для себе. При цьому абсолютно нехтуючи такими ж правами інших держав.
Сьогодні Україна має безпрецендентну підтримку з боку міжнародних партнерів, найбільшу за увесь час незалежності нашої держави. Зокрема, це проявляється у постачанні оборонної зброї, що підвищило спроможність Збройних сил України дати відсіч агресору», - зачитав депутат.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Він звернувся до всіх політичних сил із закликом до єдності та консолідації зусиль, щоб спільно протистояти тиску із боку агресора. А також попросив усіх мешканців області не поширювати панічні заклики, чутки і російську пропаганду.
«Територіальна оборона нашої держави є одним із компонентів національного спротиву. До нього також входять рух опору і підготовка громад до національного спротиву. Це також компетенція нашої влади. Громадяни і далі мають продовжувати працювати, не змінювати свій звичайний спосіб життя і дати можливість Збройним силам виконувати свою роботу», - додав депутат Жаровський.
Він нагадав, що 16 лютого в Україні оголосили Днем єднання і закликав усіх мешканців краю вивісити національні прапори, синьо-жовті стрічки та показати всьому світові нашу єдність.
Таке звернення підтримали 38 присутніх у сесійній залі депутатів.
Водночас, найбільше дискусій викликало звернення Чернівецької облради, підготовлене депутатами фракції «ЄС», до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо необхідності забезпечення територіальної оборони. Доповідала із цього питання депутатка фракції «ЄС» Ольга Кобевко.
«Ми, депутати Чернівецької обласної ради, у часи, коли біля українських кордонів зосереджено понад 100 тисяч військових РФ, сотні одиниць бронетехніки, а на білоруському кордоні розпочалися військові навчання агресора, наголошуємо на важливості необхідності забезпечення територіальної оборони. Виходячи із розуміння пріоритетів, депутати Чернівецької обласної ради звертаються до центральної влади з вимогою терміново розробити проєкт закону «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік» з метою фінансового забезпечення виконання Закону «Про основи національного супротиву», - зачитала депутатка Кобевко.
Вона наголосила, що обласна рада ще у вересні інформувала обласну виконавчу владу про необхідність передбачити кошти на 2022 рік для реалізації заходів підготовки територіальної оборони та невідкладної розробки окремої програми щодо забезпечення проведення заходів територіальної оборони.
Після тривалих дискусій та спроб вилучити певні абзаци, в яких критикують владу із тексту звернення, депутати обласної ради врешті не змогли підтримати його більшістю голосів. За відповідний проєкт рішення проголосувало лише 32 присутні депутати. Для прийняття позитивного рішення не вистачило одного голосу.
Нагадаємо, сьогодні депутати обласної ради виділили з обласного бюджету Буковини 5 мільйонів гривень на тероборону.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами