Фахівці попрацюють над можливістю включення до спадщини ЮНЕСКО історичних цінностей трипільської культури.
Ця давня цивілізація об’єднує Україну, Молдову, Румунію, і є всі підстави для того, аби пам’ятки трипільської культури увійшли до списку об’єктів Світової спадщини.
Про це говорилося на зустрічі чернівецького міського голови Олексія Каспрука з Генеральним консулом Румунії у Чернівцях Елеонорою Молдован, генеральним директором музею Буковини в Сучаві Константаном-Емілем Урсу, доктором історичних наук, директором науково-дослідної лабораторії археології України Михайлом Відейком, виконавчим директором Українського національного Комітету міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ІСОМОS) Оленою Сердюк та директором музею історії культурної спадщини «Platar» Інною Подгородецькою.
Кожна країна вже має серйозні напрацювання у дослідженні цієї культури, залишились організаційні питання, вважають фахівці. В Україні виявлено понад дві тисячі пам’яток трипільської культури, 330 з них – у Чернівецькій області.
«Завдяки зусиллям Чернівецького національного університету Резиденцію Буковинських та Далматинських митрополитів (нині ЧНУ імені Юрія Федьковича) 2011 року включили до списку ЮНЕСКО, – каже Олена Сердюк. – Це дає надію, що науковці університету підтримують наш проект і допоможуть з його реалізацією. В університеті створено потужну кафедру ЮНЕСКО. Отже маємо підстави визначати Чернівці, як науковий центр реалізації на практиці ідей, пов’язаних з ЮНЕСКО. Велику роботу проводить у цьому напрямку відділ охорони культурної спадщини міської ради і її керівник Олена Пушкова. Дуже приємно, що ці процеси підтримує міський голова Олексій Каспрук».
Про початок спільного з румунськими колегами процесу номінування археологічної культури Трипілля-Кукутень до Списку всесвітньої спадшини ЮНЕСКО попередньо оголосять 7 лютого 2017 року під час чергового засідання Національної комісії ЮНЕСКО. А в середині лютого ініціатори та організатори обговорюватимуть ці питання в румунському місті Сучава.
Фахівці припускають, що вся процедура може тривати 3-4 роки. Олексій Каспрук висловив підтримку ідеї номінування пам’яток Трипільської культури до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і пообіцяв всіляко сприяти вирішенню цього питання.
Читати ще: Перший ювілей. Рівно 5 років тому ЧНУ отримав сертифікат ЮНЕСКО
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами