Міністерством освіти і науки затверджено зміни до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
У Міносвіти повідомили що, з метою полегшення роботи приймальних комісій вищих навчальних закладів, відомством надані додаткові інформаційні матеріали (до розділів X, XI, XIІ Умов прийому) щодо документів осіб, які мають право на зарахування за співбесідою, на зарахування в межах встановлених квот та на першочергове зарахування.
У цьому році вступна кампанія стартує 11 липня і триватиме до 28 липня.
У 2016 році востаннє буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста. Відповідно до нового закону «Про вищу освіту» вже з наступного року випускники бакалаврату будуть вступати тільки на магістерські програми підготовки, адже ступінь «спеціаліста» буде замінено «магістром».
Окрім того, у цьому році набір студентів до вищих навчальних закладів буде здійснюватись за новим єдиним переліком галузей та спеціальностей. Як пояснила Інна Совсун, коли абітурієнт вступав на дуже вузьку спеціальність, його мобільність, можливість зміни освітньої траєкторії у майбутньому була суттєво звужена. За вузькою спеціальністю при зміні кон’юктури ринку праці випускнику ВНЗ важко працевлаштуватися.
«Ідеологія нового переліку полягає в запроваджені підходів європейських країн. Бакалаврат має більш широку спеціальність, студент провчившись в магістратурі протягом 1,5-2 років, може спеціалізуватися на більш вузькій темі», - зауважила перший заступник міністра.
Вона наголосила, що в цьому році вступники подають заяви тільки в електронній формі. Винятком є особи, які вступають за результатами вступних екзаменів або за співбесідою. Документи в паперовому вигляді до вищого навчального закладу потрібно подавати лише після зарахування.
У 2016 році вступники можуть подати до 15 заяв.
При цьому не встановлюється обмеження щодо кількості університетів, до яких подаються заяви вступників, натомість встановлюється обмеження за кількістю спеціальностей – до п’яти. Також для кожної з них необхідно визначити пріоритетність. Подання заяв в електронній формі на освітні програми, на яких не передбачається прийом за державні кошти, не обмежується.
Як повідомила Інна Совсун, в цьому році вступники можуть подати сертифікат ЗНО тільки 2016 року.
«Але через проведену роботу по стандартизації тестів, ми очікуємо, що надалі – з 2017 року можна буде використовувати сертифікати впродовж декількох років», - додала перший заступник міністра. Вищі навчальні заклади самі встановлюватимуть кількість балів сертифікату ЗНО.
Особливістю вступної кампанії є те, що в цьому році скасовані позаконкурсний вступ та цільовий прийом. Таким чином враховується конституційна норма щодо рівного доступу до вищої освіти на конкурсних засадах.
Читати ще: ЗНО-2016. Значних порушень не було, апеляцій також. ОПОРА підсумувала основну сесію
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами