Про це кореспонденту ІА АСС розповіла начальник відділу організації протиепізотичної роботи ГУ Держпродспоживслужби Чернівецької області Неля Голюк.
«У нас проходить плановий відстріл, коли починається полювання, планово відбирається матеріал від лисиць для дослідження на трихінельоз. При плановому дослідженні фахівці Чернівецької регіональної державної лабораторією Держпродспоживслужби виділили у м'язах лисиці збудник трихінельозу», - розповіла Неля Голюк.
Зі слів Нелі Голюк, нині на польові мисливські угіддя навколо села Новоселиця Кельменецького району накладено трирічний карантин. А в радіусі 30 кілометрів проводитимуть заходи з ліквідації осередку трихінельозу.
«Потрібно зробити епізотичне обстеження. Слід подивитися у скількох тварин ще є наявність збудника. Там будуть проведені заходи згідно з Інструкцією. Будуть досліджуватися додатково дикі тварини, свійське поголів'я у свиногосподарствах», - зазначила Неля Голюк.
Фахівчиня каже, востаннє випадок трихінельозу на Буковині зафіксували у 2012 році (у Глибоцькому районі). Роком раніше також у селі Новоселиця Кельменецького району на трихінельоз хворіли собака та лисиця.
Отримуйте новини в Telegram
Трихінельоз – це гельмінтозна хвороба, збудником якої є живородна немотода. Хворіють трихінельозом свині, коні, собаки, коти, дикі кабани, ведмеді, вовки, лисиці, їжаки, інші всеїдні та м’ясоїдні ссавці, а також люди. Основними факторами передачі трихінельозу людині є уражена личинками трихінел свинина (м’ясо, сало, інші продукти забою) та конина. Основним джерелом зараження трихінельозом є свинина, а також м’ясо диких кабанів, ведмедів, яке містить у собі личинки трихінел.
Люди мають дуже велику сприйнятливість до зараження, споживаючи м’ясо від хворих на трихінельоз тварин.
Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області наголошує, що з метою профілактики та недопущення виникнення даного захворювання керівники господарств та власники тварин зобов’язані:
- завозити тварин тільки з благополучних щодо трихінельозу господарств;
- заборонити комплектування свинопоголів’я господарств тваринами, закупленими у населення без проведення вибіркового дослідження методом ІФА;
- постійно проводити дератизацію у тваринницьких приміщеннях, на територіях ферм, в місцях зберігання кормів, тушки загиблих гризунів своєчасно прибирати та спалювати;
- забезпечити утримання територій і приміщень звіроферм у належному санітарному стані;
- щорічно здійснювати дослідження свиней, коней, диких кабанів та м’ясоїдних.
Основою загальної профілактики трихінельозу служить ветеринарно –санітарна експертиза свинини та конини з обов’язковим проведенням трихінелоскопії, яка проводиться на забійних підприємствах та при подвірному забої.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ купувати м’ясо тварин або м’ясопродукти на стихійних ринках при відсутності відповідного маркування або заключення державної лабораторії ветсанекспертизи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами