Практично щодня у Чернівцях фіксують дорожньо-транспортні пригоди. Остання з них – коли на пішохідному переході водій на смерть збив 19-річну дівчину і втік – шокувала усіх. Чому побільшало ДТП і як покращити ситуацію на наших дорогах, «Впливовому АССпекту» розповіла Олена Ротар, інспектор роти №1, лейтенант поліції.
- Від початку року у Чернівцях сталося більше 1300 дорожньо-транспортних пригод, близько 10% - дорожньо-транспортні пригоди з травмованими. Серед загальної кількості близько 10% аварій - за участі водіїв у стані сп’яніння (або відмова від проходження огляду), ще 25% - за участю авто на іноземній реєстрації, - розповідає Олена Ротар. – Мушу констатувати: і водії, і пішоходи не дотримуються правил дорожнього руху. Пішоходи переходять дорогу поза пішохідними переходами, водії – порушують швидкісний режим. Що лякає: 1600 нетверезих водіїв були зупинені цього року.
- Чи є райони в Чернівцях, які вважаються найбільше аварійно небезпечними?
- Найчастіше ДТП ми фіксуємо на розі проспекту Незалежності-Небесної Сотні, вулиці Головної-проспекту Незалежності, Комарова-Героїв Майдану. Це ті найбільші перехрестя, де водії мають бути максимально уважними і поважати один одного.
На жаль, останнім часом часто трапляються аварії на проспекті Незалежності. Тут водії нехтують швидкісним режимом (нагадую, максимальна швидкість у місті – 60 км/год!), а пішоходи поспішають швидко перейти дорогу, перебігаючи три смуги для руху в неналежному місці. Окрім того, водії виконують розворот просто на пішохідному переході. На жаль, наше законодавство не передбачає за це порушення штрафу, а лише – роз`яснювальну бесіду. Хоча цей маневр є небезпечним для пішоходів і самих водіїв. Хочу зазначити, що у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості швидкість руху повинна бути такою, щоби водій мав змогу зупинити транспортний засіб у межах видимості дороги.
Читайте ще: Підозрюваному у ДТП на Проспекті загрожує 8 років в`язниці, - поліція
- Олено Володимирівно, мабуть, 90% водіїв не користуються пасками безпеки. За це теж штраф не передбачено?
- Штраф за не використання паска безпеки – 51 гривня. Але тут, гадаю, питання навіть не стільки у штрафі, скільки в тому, що людям треба усвідомити: завдяки обов'язковому використанню ременів безпеки можна домогтися зниження травм всіх видів на 40-50%, зниження числа загиблих - на 40-65%.
За моїми власними спостереженнями, найобережнішими водіями, які максимально дотримуються всіх правил дорожнього руху, є жінки, які мають дітей. Мабуть, вони, як ніхто, усвідомлюють свою відповідальність не лише за власне життя, а й за життя інших.
- Як гадаєте, якщо депутати Верховної Ради України приймуть закон про періодичну перездачу водіями іспитів на знання правил дорожнього руху, це буде ефективно?
- Переконана, що так. Інструктори в автошколах жартують: правила дорожнього руху більшість водіїв забувають, щойно склавши іспит на право водіння. І пояснити це нескладно: поки людина навчається в автошколі, вона практично щодня вчить правила дорожнього руху, повторює білети для іспитів, використовує теоретичні знання на практиці під час водіння з інструктором. Та щойно права у руках – до правил дорожнього руху ніхто не заглядає. Тому періодичні перездачі, гадаю, підуть на користь багатьом водіям.
- Із чим пов`язуєте таке зростання ДТП на чернівецьких дорогах?
- За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, приблизно 80% всіх ДТП відбувається з вини людини, через її агресивне водіння. Тому потрібно, перш за все, займатися з людьми. Час уже зрозуміти, що проїзд на червоне світло може вартувати не лише штрафу в 425 гривень, а життя. Так само – і розмова по мобільному телефону за кермом.
Ще одна проблема нашого міста – неосвітлені пішохідні переходи. Це дуже ускладнює водіння ввечері та вночі. Тому про вирішення цього питання обов`язково варто подбати.
Фіксуємо також непоодинокі випадки невідповідності дорожньої розмітки дорожнім знакам. Це теж часто призводить до аварій. Коли бачимо подібну невідповідність, складаємо протоколи і звернення до служби автодоріг. Виправляти це – їхня компетенція.
Кожен водій і пішохід має пам`ятати про відповідальність і не порушувати закону. Адже і той, і другий є рівнозначними учасниками дорожнього руху.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами