Кількість одержувачів державних соціальних допомог у 2022 році становила майже 16 тисяч осіб, а це збільшення на 18%. Обсяги надання виплат становили 352 мільйони гривень. Таку інформацію оприлюднила Наталія Фрунзе, керівник департаменту соціальної політики міської ради, на щорічному звіті підрозділу, пише Медіа агентство АСС.
У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації, майже у 26 разів збільшилась кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які перебували на обліку в Чернівецькій територіальній громаді. Впродовж року статус ВПО отримали більше 45 тисяч переселенців.
Отримуйте новини в Telegram
«Ми надали гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам на 9 мільйонів гривень. Сформовано та видано ВПО більше 22 тисяч продуктових наборів. За сприяння Фонду ООН відремонтували та обладнали «Центр допомоги врятованим», де надаватимуться послуги ВПО. Загальна сума витрат склала близько 3,2 мільйона гривень», - зазначила Наталія Фрунзе.
Матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, видали на майже 7 мільйонів гривень. Для 15 сімей при необхідності дороговартісного обстеження та лікування важкохворих дітей виділено та профінансовано 770 тисяч гривень.
Грошова допомога медикам та іншим працівникам закладів охорони здоров’я, у яких підтверджено захворювання на COVID-19, становила 720 тисяч гривень (допомогу надали 66 працівникам охорони здоров’я).
Впродовж року було надано матеріальну допомогу 27 сім’ям загиблих (померлих), які брали участь у військових діях в Східних регіонах України та Революції гідності.
«У 2022 році мешканці Чернівецької територіальної громади у 20 разів частіше (1085 звернень) звертались за наданням соціальних послуг у порівнянні з попереднім роком. Кількість послуг, наданих за зверненнями склала 3578, що у 67 разів більше, ніж у 2021 році. Також нараховано компенсацій за розміщення ВПО 3 тисячам заявників на загальну суму 4,5 мільйона гривень», - додала Наталія Фрунзе.
Основним акцентом в роботі територіального центру є надання послуги догляду вдома. За звітний період відділеннями соціальної допомоги обслужено 935 осіб. Загальна кількість наданих послуг склала 205507.
Підопічні центру отримували дрібні столярні послуги (ремонт замків, дверей, віконних рам, меблів тощо). Продовжує працювати диспетчерський пункт, через який надаються безоплатні транспортні послуги маломобільним мешканцям Чернівецької міської територіальної громади.
В рамках діяльності Університету ІІІ віку відкрито курси української мови для внутрішньо переміщених осіб. Цією послугою скористалася 121 особа.
«В приміщенні за адресою Підкови,7а, де розташоване відділення денного перебування для осіб з інвалідністю, відкрили прихисток для тимчасового розміщення та проживання внутрішньо переміщених осіб в кількості 30 осіб з числа осіб з інвалідністю. На облаштування прихистку була виділена субвенція з державного бюджету в сумі 747,5 тис. грн. За сприяння та активної участі Французької міжнародної неурядової організації АСТЕD створено належні умови для перебування молодих людей з інвалідністю, на що витрачено більше 2,5 млн грн.», - розповіла керівниця департаменту.
Працівники Центру надали 5751 послугу (інформування, представництво інтересів, посередництво, психологічна, юридична допомога, сприяння влаштування дітей до закладів освіти, сприяння працевлаштування, організація лікування, оздоровлення та організація дозвілля дітей та батьків тощо).
В банку даних сімей, що опинились в складних життєвих обставинах перебуває 125 сімей, в яких виховується 241 дитина. З них з початку року до банку даних сімей, що опинились в складних життєвих обставинах внесено 87 родин, які виховують 104 дитини.
Міжнародна благодійна організація «БФ СОС Дитячі містечка» обладнали сенсорну кімнату для занять дітей з інвалідністю. Асоціація «Лікарі світу» придбали необхідні меблі. Загальна сума витрат становила більше 250 тис. грн.
Впродовж 2022 року в МКУ «Резиденція молоді» відбулося 348 події, які відвідало 11105 осіб.
З 01.01. по 23.02. започатковано небанальні курси української мови «За філіжанкою гербати», відеопроєкт про професії, презентовано фото-виставку «Вшануй» (в рамках Всеукраїнської акції «Вшануй»).
З 24.02. до 29.03.2022 установа кардинально змінила напрям роботи – працювали, як координаційний центр надання гуманітарної допомоги. В квітні повернулися до організації заходів.
З основних досягнень: МКУ «Резиденція молоді» ввійшла в десятку фіналістів Національного конкурсу «Молодіжна столиця України», завдяки гранту від ПРООН «Банка ідей для молоді», облаштовано подкаст-кімнату.
Авторка: Людмила Мирошніченко, студентка Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами