У Херсонському драмтеатрі Ксенія Савельєва пропрацювала 25 років, пише Медіа агентство АСС. Зіграла безліч вистав і взяла участь у цікавих творчих проєктах. Та через окупацію довелося кинути все і тікати.
«Крізь біль знову повернулась до творчості, мистецтвом зцілюючи глядача зцілюємось самі. Кажуть, сцена лікує. У вас тут така краса у чернівецькому театрі – я не очікувала побачити, це як казка. У вас тут я граю у дитячій п’єсі лисичку. Коли почалася культурна окупація, ніхто не погодився працювати у цьому російському драмтеатрі. Там просто вивісили оголошення, що колишнім працівникам театру вхід заборонений. Наші люди не погодились на співпрацю, відповідно окупанти ніяк не могли відкритись – нема кому грати ролі, в них нічого не виходило», - розповіла Ксенія Савельєва, акторка Херсонського драмтеатру.
Актори не лише не співпрацювали із окупантами, а виходили на численні мітинги. Тим часом театр виплачував кошти своїм акторам, аби ті не голодували. Допомогу від окупантів вони не брали принципово.
Отримуйте новини в Telegram
«Щодня у мене був страх за свою 19-річну доньку. Ходили люди озброєні. Ці солдати російські. І, ви розумієте, твоя доля залежить від цих людей. Я іду поруч з донькою, я бачу, як вони чіпляються, задивляються. І за неї було дуже страшно. Ніхто не знає, що у цих нелюдів у голові коїться», - додає жінка.
Зараз у родини період гострого стресу та депресії пройшов, вони адаптуються та шукають позитив у всьому. Аби вистояти – авторка все проганяє і програє на сцені. Вона вдячна за те, що Чернівецький драмтеатр її прихистив та дав змогу знову поринути у творчість.
«Ми сюди приїхали, і слово «Херсон» коли чуєш - сльози градом, і ти не можеш себе зупинити, це такий біль. Вони б’ють по місту, просто б’ють по серцю, по душі. Це дуже боляче, коли ти згадуєш цей Херсон, наш прекрасний, квітучий, світлий Херсон», - каже Ксенія Савельєва.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами