У Всесвітній день театру в Чернівцях відчинила двері мала сцена Чернівецького музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської. Спеціально до цієї події актори зіграли артхаузну виставу «Фаустпатрон» Іван Бутняка, пише Медіа агентство АСС.
«Це спецпроєкт, який ми втілили під відкриття нової локації. Тестовий режим. Ми хочемо спробувати як відбувається взаємодія з глядачами, як себе поводять актори. Матеріал теж готувався якраз під цю сцену та під цих виконавців. Глядачі спраглі цікавого, це альтернатива до основної академічної сцени. Тут буде лабораторія експериментів, будемо досліджувати нові напрямки. Це не типовий репертуар. Ми хочемо спровокувати глядачів, які не ходять у театр, на авангардові речі», - розповів директор театру та художній керівник Іван Бутняк.
Отримуйте новини в Telegram
Попереду ще роботи із оновлення фасаду, очікувального простору, укриття. За словами керівника театру, цей майданчик вони хотіли випробувати на собі і перетворили його на громадський простір.
«Тут новаторський підхід у всьому. Це пізнання себе як актора, як людини. Вистава – це посил задуматись, хто він, для чого він, куди він. Це якраз і фрагмент мого тексту. Я ставлю ці питання Фаусту. Тут і тема війни присутня. Хоча більш глобальна дилема постає – чи продавати душу дияволу, чи залишити собі. Театр потребує підготовленого оглядача, особливого. Артхауз. Не може бути все і всім цікаве», - прокоментував актор Андрій Циганок.
На допрем’єрний показ вистави прийшло 80 глядачів за запрошеннями. Прем’єра для всіх охочих відбудеться 4 квітня. Загалом впродовж квітня виставу покажуть 10 разів. На сцені грають разом з буковинськими акторами митці з Полтави та Харкова.
«Ця вистава особлива, завжди приємно бути причетною до чогось великого і важливо – як-от відкриття сцени. Рада, що у Чернівцях з’явилося сучасне бачення драматургії, постановки, артхаузу. Це все експеримент, такого глядач ще не бачив. Моя роль про прийняття, рефлексія на події. Головний герой бореться з цим прийняттям – тексту у мене небагато, але роль проходить крізь весь виступ», - розповіла акторка з Полтави Ярослава Свідерська.
«Я очікую на реакцію глядача. Будь-яка, але вона точно буде. Це провокація. Тут мало простору – тому взаємодія з глядачами особлива. Я у виставі труп. У морзі. Тому я голий на сцені. Правда, це перші 5 хвилин, далі до кінця вистави я одягаюсь і оживаю. Це історія про невідворотне. Про силу прийняття і розуміння свого вибору», - розказав актор з Харкова Єгор Кривицький.
Вистави на цій сцені зможуть грати колективи з інших міст – будуть запрошувати на гастролі. За словами керівника театру, розвиток мистецтва – це рух вперед, адже стояти і стресувати завжди тягне назад. Це водночас і подарунок тим митцям, які на фронті - вони після перемоги повернуться у прогресивне середовище. А не у занепад.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами