У Чернівецькій обласній філармонії імені Дмитра Гнатюка презентували картину «Повернення у рідну філармонію Сіді і Фаліка. Історія життя та любові», пише Медіа агентство АСС.
Подію приурочили до дня народження актриси, котре було 8 вересня. Картину намалював художник із Харкова Сергій Кроповинський.
«Впродовж писання полотна було багато містики і збігів. Я маму свою похоронив на кладовищі, де похована Сіді Таль. Я познайомився з племінником Сіді – Давидом Гуттманном. Ми у процесі створили 40 ескізів, зараз вони тут лежать на столі як листівки. З поміж двох генеральних напрямків – театральний жест та тема любові – ми обрали любов. Вони обоє на полотні у світлі прожектора, де всі лінії перспективи сходяться у серці її чоловіка Фаліка. Композиційно Сіді ніби після вистави напівоберта і до публіки, і до Фаліка повернута, а у залі лунають оплески», - розповів художник Сергій Кроповинський.
Митець писав картину близько місяця, витрачав по 8-10 годин на день. Портрет вийшов збірним, на основі всіх старих фотографій у різний період та у різних театральних постановках.
Отримуйте новини в Telegram
Сіді Таль (справжні ім'я та прізвище Сореле Біркенталь) – популярна єврейська, румунська, радянська, українська співачка та акторка травестійного жанру. З 1946 – актриса єврейського ансамблю Чернівецької філармонії.
Разом з чоловіком (творчим менеджером) Пінкусом Фаліком вони були духовними наставниками Софії Ротару та зробили внесок у формування й становлення ВІА «Смерічка» й «Червона рута».
«Минулого року у нас ставили виставу «Сіді Таль. Аідише нешуме». Давид Гуттманн був автором ідеї та продюсером. Він же й племінник великої актриси. І ми збагнули, що філармонія досі не має портрету своїх великих світил. Мою ідею підтримала колега-журналістка Марина Шварцман, згодом фінансово допомогла обласна рада. Художник з Харкова створив картину, він перечитав історію, сходив на виставу, поспілкувався з племінником, котрий бачив героїв наживо. До картини написав музику Майк Кауфман. Це точно стане туристичним магнітом для кожного», - сказала заступниця генерального директора обласної філармонії імені Д.Гнатюка Любов Добровольська.
Під час презентації у Music Hall актори драмтеатру зіграли уривок з вистави про Сіді та Фаліка під супровід скрипки, а в кінці виступу герої завмерли у тому образі, який позаду них з'явився на полотні.
Щодо планів, то у філармонії хочуть продовжити традицію створювати портрети інших представників музичної культури краю.
А Давид Гуттманн планує залучати до гастролей Чернівецький обласний музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської до Румунії та Німеччини із виставою «Сіді Таль. Аідише нешуме».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами