У Чернівецькій філармонії відбулося філософсько-мистецьке дійство «Світ Сковороди у всесвіті сучасного українця», пише Медіа агентство АСС. Український філософ-містик, богослов, поет, педагог народився третього грудня і мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами. Його ще називали «українським Сократом».
«Сковорода – це особистість в українській історії, слова якого є у всіх підручниках з методики та педагогіки. І ще не одне покоління буде виховуватись на його мудрості і настановах. Його постулати характерні для реалізації не лише педагогів, а й для кожної душі української. Наш факультет не міг оминути таку подію, бо саме у нас готують вчителів, вихователів, психологів, які реалізують Нову українську школу», - розповіла Тетяна Федірчик, декан факультету педагогіки, психології та соціальної роботи ЧНУ імені Ю. Федьковича.
Отримуйте новини в Telegram
На заході також відзначили освітніх експертів інституційного аудиту та нагородили грамотами. Постановка та режисура заходу була побудована на композиціях та словах як самого Сковороди та і текстів про нього. І все, що було 300 років тому, як міркував філософ - співзвучне із сучасністю.
«Вклад освітян у період воєнної агресії вагомий і символічний. Кожен тримає свій фронт, а його цитати не мають вікових обмежень та терміну давності. Пригадаймо слова про любов до праці – якщо вона у задоволення – то це і той мотиватор для всіх поколінь. Коли любив те, що робиш, свідомо вкладаєш душу, то і результат праці буде найвищої якості», - зазначив Сергій Кізіма, директор Чернівецького ліцею №14.
У своїх філософських діалогах Григорій Сковорода вчить, що найперше людина має «пізнати себе», зрозуміти, що для неї є її «сродним», усвідомити, що вона є частиною чогось вищого і всеосяжного, і жити, роблячи добрі справи. Через пізнання самої себе, за Сковородою, людина може пізнати сутність усього світу.
«Учитель - особлива постать у всі часи, до нього увага особлива. Лиш той учитель, хто живе як навчає – так говорив Сковорода. Нині у нас є спроба ще раз звернутись до його творчості. Це бездонне джерело мудрості, він як генератор божественної енергії творчості зумів перекласти унікальну ментальність у позачасове джерело сили і любові. Філософія «сродної» праці, філософія серця, педагогіка серця - вони вічні ці істини і ми підживлюємося ними», - розповіла Оксана Палійчук, начальниця управління Державної служби якості освіти в Чернівецькій області.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами