На фасаді споруди викарбуване ім’я її першої власниці. Маючи столітню історію ця будівля немає жодного охоронного статусу.
Нагадаємо, у 2015 році поруч із цим будинком розпочалося будівництво готельного комплексу, а торік перед столітньою віллою звели прибудову, що викликало чималий резонанс серед чернівчан. Проте станом на сьогодні ситуація жодним чином не змінилася, про це говорять громадські активісти. Аби врятувати цю будівлю, вони пропонують власні варіанти.
Отримуйте новини в Telegram
«У Чернівцях є багато місця під забудову, і місця ці зумовлюють сусідство з історичними будівлями. Місто має розвиватись, не витісняючи історичний контекст. В архітектурі є безліч принципів та прикладів поєднання старого та нового будівництва: зокрема, принципи симбіозу, підкорення, вписування в історичну забудову та принцип контрасту», - написав на своїй сторінці у Фейсбук голова Громадської організації «Центр молоді Чернівців», координатор Молодіжного центру Чернівців «Резиденція молоді» Олександр Гуляєв.
За словами Олександра Гуляєва, це досягається методами підбору правильних матеріалів, форм та кольорів, грою з пропорціями, ревіталізацією та способами фізичного приєднання «старої та нової» будівлі, інтегруванням спільного вуличного простору.
«Фасадні роботи на віллі «Ольга» дають надію, що будівля не буде знищена, а лише інтегрується до готельно-розважального комплексу. В теорії там може бути або особливий готельний номер, адміністративні приміщення, офіс, культурний заклад тощо. Важливим є збереження автентичного вигляду пам’ятки і це вже питання до забудовника, наскільки якісно він це зробить», - написав активіст.
У свою чергу, головна архітекторка Чернівців Наталія Хілько додала, що їй імпонує ідея інтеграції вілли «Ольга» у комплекс сучасного готелю.
«Про цю інтеграцію я говорила ще давно, але, на жаль, ми не можемо когось зобов’язати таке робити. Тобто для того, щоб інтегрувати цей об’єкт, він мав би мати історичну цінність, а цій будівлі за багато років не було надано навіть статусу нововиявленої пам’ятки. Отже, якщо будівля немає статусу, ми не можемо покласти якісь обмеження на забудову, що її оточує. Якби вілла «Ольга» була хоча б нововиявленою пам’яткою, вона б мала охоронну зону, відповідно будівля, що будується поруч, не мала б такий вигляд, тому що до пам’яток архітектури є певні вимоги», - зазначила Наталія Хілько.
Читайте також: Забудова в центрі Чернівців: містяни переживають за свої домівки
У своєму дописі Олександр Гуляєв зазначає, що, аби уникнути подібних ситуацій у майбутньому, варто інформувати забудовників про цінність пам’ятників архітектури, також вимагати більше прав для органів місцевого самоврядування в питаннях реєстрації, перевірки та охорони культурної спадщини.
У міській державній архітектурно-будівельній інспекції нам повідомили, що жодних звернень з питань проведення перевірок щодо законності будівництва на цьому об’єкті до них не надходило. Окрім цього, в інспекції запевнили, що не давали і не реєстрували жодних дозвільних документів на будівництво прибудови до вілли «Ольга».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами