Попри цю будівлю неодноразово проходили чернівчани і жодного разу не звертали уваги. До моменту, коли на одній зі стін виявили напис німецькою мовою «Schwarz Vitamin Vollkorn Brot» («Чорний Вітамінний Цільнозерновий Хліб»). Світлини знахідки на своїй сторінці у Facebook опублікував чернівчанин Богдан Ластівка. Чоловік також поцікавився, чи має цей напис якусь історичну цінність.
Читайте також: Занедбані та напівзруйновані: що робити із покинутими будинками у Чернівцях (ФОТО)
Як розповіла кореспондентам Інформаційного агентства АСС т.в.о. начальника управління охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради Вікторія Діденко, наразі важко визначити сучасний цей напис чи історичний.
«Якщо ж такі написи виявляються на фасадах будинків, то їх, зазвичай, консервують. Щодо цієї споруди, то зараз нічого не можна сказати», - зазначила Вікторія Діденко.
Своєю чергою, головна архітекторка Чернівців Наталія Хілько додала, що такі написи варто зберігати.
«Рятувати саму будівлю немає сенсу. Вона у «червоних» лініях, вона також заблокує розширення дороги, не сформується під нею земельна ділянка. А напис, дійсно, хороший, його треба однозначно зберегти.
Тут потрібно розробити документацію, де фахівці вкажуть, що цей напис можна залишити як фрагмент і надати йому відповідний статус, визначити чи можна цей фрагмент інтегрувати в іншу будівлю. Саму будівлю можна і не зберігати. Якби у нас були реставраційні майстерні, про які мова йде вже дуже багато років, то, можливо, й балки зі споруди можна було зберегти. Треба вдихнути нове життя на іншому об’єкті», - додала Наталія Хілько.
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
За словами головної архітекторки міста, цікаві історичні об’єкти давно вже інтегрують у сучасні у Львові. Для Чернівців це стало би також своєрідною родзинкою.
Фото: Facebook Богдана Ластівки
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Знищити! Не має людини не має проблем...