Через це виробництво яблук може бути на 30-40% нижчим за торішні рівні. Про це у коментарі МА АСС розповіла начальниця Управління агропромислового розвитку Чернівецької ОВА Інна Вовчук.
За словами посадовиці, на завершенні основного сезону (червень-липень) запаси українських яблук значно скоротилися - це призвело до стрибка роздрібних цін у регіоні.
Також на ціни вплинуло здорожчання пального, електрики, упаковки, логістики.
Частину врожаю спрямовують на консервні заводи, адже там більше платять, цим знижують доступність для свіжого ринку.
Як зазначає Інна Вовчук, сади Буковини складають майже 9% всіх садів України. Тут сприятливі умови для вирощування різних видів плодово-ягідних культур.
В останні роки спостерігається тенденція до збільшення обсягів виробництва продукції садівництва. За обсягом виробництва плодоягідної продукції область є однією з лідерів в загальноукраїнському рейтингу.
За статистичними даними щорічно валовий збір плодово-ягідної продукції в області складає близько 300 тис. тонн (12-14% всієї продукції садівництва держави), частина якої експортується. З них близько 75% складає виробництво яблук.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Цьогоріч ймовірно спостерігатиметься відчутна нестача десертного яблука. Українські яблука вже майже закінчилися - на ринку залишилось переважно імпортне яблуко.
Як і яблука, інші культури можуть подорожчати через ті ж чинники:
- Картопля - її ціна вже підійшла до максимуму десятиріччя (близько 30 грн/кг) після неврожаю.
- Полуниця, черешня, абрикоси, персики - ранні літні овочі/фрукти також підвищилися у вартості через погодні умови та ціни на утримання.
- Огірки, помідори, цибуля - теж можуть зрости в ціні через періодичну нестачу влітку через клімат і витрати на логістику.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами