607 років Чернівці відзначили креативно. До відкриття Дня міста залучили театральних артистів, камерний хор філармонії, дитячий хор та духовий оркестр. Ковалі підготували у подарунок місту карту.
Цьогоріч городяни побачили на відкритті Дня міста самого австрійського імператора – Франца Йосифа.
Услід за Францом Йосифом, в національних одностроях прибули єврейська, польска та вірменська, румунська , українська і німецька громади, які упродовж століть живуть поруч у Чернівцях.
Насамкінець до ратуші під’їхав мер на велосипеді.
Олексій Каспрук відзначив чернівецьких науковців-дослідників муніципальною відзнакою імені Антона Кохановського. Театрали показали теперішні військові події на Сході.
Усі родини загиблих чернівчан-атовців нагородили медалями «На славу Черінвців».
Валентина, дружина Леоніда Петихачного: Ми робимо усе, щоб всі дізнались ,який в нас був батько і чоловік – він був неймовірною, мужньою людиною.
Про мирне небо, якого нам так бракує – заспівали дітлахи.
Григорій Сорочан, чернівчанин: Звичайно приємно те, що стільки народу, всі прийшли на свято, бо це – наш дім, наша маленька Батьківщина, з якої починається Україна, і ми віримо, що сонце засвітить миру, радості в наших домах!
Вирувало життя і на площі Пресвятої Марії. Найгарячіше традиційно було біля ковалів, які приготували місту новий дарунок – ковану карту області. Майстрували її півтора тижні, завзято допомагали й восьмирічні сини.
Юрій Хорт, коваль: Ми райони не підписували, щоб можна було зробити якийсь символ на кожен район. Бажання таке. Щоби люди не закинули десь, а щоб вони милували око.
Народні майстри торгували народним крамом, проводили дітлахам майстер-класи та дивували цікавими витворами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами