На ці та інші питання журналістам ІА «А.С.С.» відповіли фахівці компанії «Ромстал» (вул. Руська, 242).
Спеціалісти кажуть, перш ніж задуматися над купівлею дорогого обладнання, потрібно утеплити будинок. Інвестувати у техніку немає сенсу, якщо у приміщенні значні тепловитрати.
Якщо будинок утеплений – є сенс купувати дороге обладнання, але таке, яке швидко окуповується. Наприклад, сучасні котли дозволяють економити 20% газу.
«Різниця між газовими котлами, які виготовляли ще років 10 тому, та між новими, конденсаційними – мінімум 20% розходу, — кажуть фахівці. — По-перше, температура продуктів згоряння вдвічі менша: якщо раніше котли викидали на вулицю продукти з температурою 120-130 градусів, то продукти згоряння у нових котлах мають 50-60 градусів. За рахунок цього піднімається ККД котла, у результаті маємо мінус 20% розходу газу».
А ви вмієте економити на комунальних платежах? Давайте перевіримо:
Окрім того, що котел повинен бути чистим, без іржі та пилу, варто звернути увагу на його систему.
«Арматура на радіаторах має бути хоча б термостатична, або електронна термостатична, – продовжують у «Ромстал». – Якщо раніше ми на око обирали температуру, то з термостатичною арматурою на радіаторах можемо фіксувати ту температуру, яку хочемо».
Зменшення температури у приміщенні на 1 градус – це мінус 5% розходу палива.
«У гостьовій, наприклад, обираємо 20-21 градус, у кімнаті, в якій менше знаходимось, ставимо 14-15 градусів, у спальню – 18-19 градусів. У результаті, дуже велика різниця у ціні за комунальні послуги», – кажуть фахівці.
Ще вигідніше купляти електронні термостатичні головки для кранів. Окрім фіксації температури, вони дозволяють програмувати час ввімкнення та вимкнення опалення.
«Наприклад, вдень, коли нас немає вдома, можна підтримувати температуру 15-16 градусів, а ввечері, коли повертаємося додому, температура підніметься до, скажімо, 21 градусу», – продовжують спеціалісти.
Якщо система опалення зроблена з теплою підлогою, варто у кожній кімнаті встановити термостати.
«Від термостату у стяжку в підлозі пускають датчик температур. Залежно від температури кімнати та від температури самої стяжки, термостат відкриває чи закриває сервомотор. Так підтримується температура підлоги, а також температура в кімнаті», – розповідають працівники «Ромстал».
Найбільш популярний тепловий насос «повітря – вода». Він забирає тепло з повітря та подає його до теплоносія.
«Він працює як холодильник, лише навпаки. Забирає тепло з вулиці навіть у мінусову температуру. Він працює на електриці. І, порівняно з електричним котлом, споживає утричі менше, – кажуть у «Ромстал». – Якщо електричний котел споживає 1кВт енергії та дає 1 кВт тепла, то тепловий насос споживаючи 1 кВт дає від 3 до 3.5 кВт. Є ще більш вигідні насоси, вони називаються «ґрунт – вода». Вони забирають тепло з ґрунту і при споживанні 1 кВт електроенергії можуть давати до 4-4.5 кВт тепла».
Отримати кваліфіковану консультацію та придбати усе необхідне для економного та якісного опалення можна у чернівецькому представництві «Ромстал» за адресою: вул. Руська, 242.
Тепловий насос «повітря – вода».
Інформація розміщена на правах реклами
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами