На Буковині працює оперативний штаб із реагування на ускладнення епідеміологічної ситуації. Усе про готовність області до можливої недуги - дізнавалися журналісти Інформаційного агентства АСС.
На кордоні з Румунією на в'їзді в Україну – пильність понад усе. Тут почали вимірювати температуру всім, хто прибуває з ЄС. Як тільки є скарги від людини, візуальні ознаки якогось захворювання чи підвищена температура – прикордонники діють за чітким алгоритмом. Особу ізолюють у спеціальне приміщення, що розташоване на території пункту пропуску. Далі її забирають медики.
За словами буковинських медиків, контагіозність вірусу - 3%. Тобто зі ста осіб захворіє лише троє. Та попри це – смертність висока. Це й лякає людей.
Поки медики готуються до чергового виїзду – диспетчер опитує хворого, і лікарі вже знають, хто на них чекає – потенційний хворий на коронавірус чи просто на ГРВІ.
"У нас є сумка, де є все необхідне обладнання для роботи з таким пацієнтом, - костюм, окуляри, маски, респіратор, рукавички", - розказує Володимир Мацьо, лікар швидкої медичної допомоги.
Читайте наші новини в Instagram
На Буковині визначено госпітальні бази для надання допомоги. Це інфекційні відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні та обласної дитячої лікарні.
У спеціальних боксах повинні перебувати ізольовані пацієнти. Медики одразу беруть аналізи на вірус, а поки чекають результатів - за хворим спостерігають.
На першочергові заходи з протидії коронавірусу виділили кошти.
"Додатково виділили 3 мільйони гривень, з них 500 тисяч гривень - на закупівлю засобів індивідуального захисту", - пояснює Богдан Ковалюк, керівник протиепідемічної комісії ОДА.
За ситуацією стежить оперативний штаб. І всім радить: не перебувати у місцях скупчення людей, дотримуватись гігієни, не панікувати.
Більше відео на Youtube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами