На Буковині у стаціонарах працюють студенти медичних вищих навчальних закладів. Про це пише ІА АСС з посиланням на ТСН.
Медперсонал збирається на ранковий обхід – допомагають одне одному вдягати паркі костюми. Більшість уже перехворіла, але вдруге не хочеться. Це інтенсивна терапія.
Нині у відділенні пацієнтів у півтора рази більше, аніж мало б бути. І поруч з уже досвідченими лікарями навколо хворих крутяться нещодавні студенти.
Новини ІА АСС є у Viber
Інтерни Настя і Влад тут уже пів року. Влад поділився, що його батьки змирилися з його вибором та підтримують.
«Мені здається, що я стала характером сильніша. – І не плачеш ввечері після роботи? – Ні. Кожен пацієнт, що виписується, - це щасливий момент і ми за кожного дуже радіємо», - каже Настя.
Але пацієнти в реанімації не завжди дають привід радіти. В 25-річних інтернів уже є їхній «найстрашніший день».
«Дві раптових серцевих смерті і потрібно було проводити реанімаційні заходи двом пацієнтам одночасно. Дуже важко. Один вижив, один, на жаль, ні», - розповів Влад.
«Найскладніший день, коли помер пацієнт, якому 38 років і ти розумієш, що залишилися діти без батька, дружина і це дуже важко усвідомлювати», - згадала Настя.
Звісно, вони ще не замінюють лікарів, а тільки вчаться в них.
Читайте також: Пропускайте родичів важких хворих на коронавірус: Наталя Гусак пригрозила керівникам медустанов
Ще на початку пандемії лікарі переживали, яких фахівців ми отримаємо на дистанційному навчанні, але за цих, кажуть, можна не хвилюватися. Без роботи точно не залишаться.
«Лікар-інтерн, який пройшов через ту ситуацію, яка зараз є, я думаю, він буде хорошим лікарем», - зазначає керівник Чернівецької обласної клінічної лікарні Сергій Цинтар.
У інтенсивній терапії інтернів наразі 17 – більше, ніж коли-небудь. Їм нелегко. Кажуть, складно, але справляються.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами