Саме час розпочинати підготовку до напівмарафону CROSSHILL. Проте бігати потрібно у правильно обраному взутті, подалі від дороги і в гарному настрої. Бо, виявляється, кожен наш крок передається імпульсом до головного мозку.
«Якщо не хочеш бігати, коли здоровий, почнеш бігати, коли захворієш. Але вже по лікарям», - переконана Наталі Зюлковської, завідувачки відділенням реабілітації Чернівецького обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.
- Під час бігу працюють усі м`язи, покращується робота серцево-судинної системи, - розповідає Наталя Миколаївна. – У людини, яка бігає регулярно – цілий рік – серце починає працювати в економному режимі. Тобто організм стає більш витривалим і підготовленим до будь-яких фізичних і психологічних навантажень. Насправді, тренована людина адекватніше і спокійніше переносить стреси: не так сильно травмується нервова система, не підвищується тиск тощо. До того ж, під час бігу працюють м`язи судин, а це сприяє вимиванню холестеринових бляшок. Таким чином, бігаючи, можна запобігти атеросклерозу.
Читайте ще: 21 травня — у Чернівцях напівмарафон CROSSHILL 2017
Перш, ніж розпочати тренування, варто все-таки проконсультуватися з лікарем. Важливо все: тиск, пульс, хронічні захворювання. Деяким людям варто займатися не бігом, а швидкою ходьбою. Це стосується, зокрема, гіпертоніків і онкохворих. А от людям із тромбозом вен нижніх кінцівок, сильно вираженою плоскостопістю і захворюваннями сітківки ока, бігати взагалі заборонено.
- Також, розпочинаючи бігати, дуже важливо правильно обрати взуття. Під час ходьби чи бігу, першочергове навантаження іде на стопу. Якщо склепіння ступні достатньо добре виражене, то стопа виконує амортизаційну функцію – зменшується ударний поштовх. А кожен наш крок передається у головний мозок – впливає на його роботу, - пояснює Наталя Зюлковська. – Таким чином, взуваючи спеціальні ортопедичні кросівки, ми фактично убезпечуємо себе від небажаних хвороб.
Бігати бажано подалі від загазованих автомагістралей з інтенсивним рухом автомобілів. Краще обрати парк, сквер чи шкільний стадіон. У таких місцях повітря більше насичене киснем.
Вам буде цікаво: У Чернівцях для CrossHill 2017 на дорогах встановлять нові люки
Розпочинати заняття бігом краще через день по 20-30 хвилин. Поступово збільшувати тривалість до однієї години.
- Перших два тижні тренувань – це період адаптації, коли м`язи поступово звикають до навантаження. Тому у цей час можливий дискомфорт і біль, але він поступово мине. Не можна починати пробіжку «з нуля»: полежав на дивані, а через п`ять хвилин уже побіг. Починати і завершувати тренування треба спеціальними вправами – так званою розминкою, - пояснює Наталя Миколаївна. – Важливо також постійно слідкувати за пульсом. Під час бігу він може підвищуватися до 150-160 ударів за хвилину мінус вік людини, яка бігає. Таким чином, у здорової людини пульс не повинен бути нижчим 120 ударів. Якщо він нижчий, то навантаження для організму не настільки оптимальне. Якщо ж вищий, треба спокійно перейти на ходьбу, поки пульс не досягне бодай 110-120 ударів на хвилину. Ні в якому разі не можна різко зупинятися чи сідати – від цього може різко впасти тиск, станеться втрата свідомості.
Оздоровчий ефект від бігу обов`язково буде, якщо займатися систематично і послідовно.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами