У ніч з 25 на 26 березня о третій годині ранку за київським часом Україна переходить на літній час - стрілки годинників потрібно буде перевести на одну годину вперед.
Корисні поради про те, як легше звикнути до нового ритму та зменшити вплив переведення годинника на організм розповіла Ольга Прижбило, завідувачка відділу промоції здорового способу життя ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»:
Людині потрібно у середньому два тижні, щоб організм звик до нового режиму. І щоб цей процес відбувався швидко та без наслідків – не виснажуйте себе примусовим дотриманням «старого» графіку. Для того, щоб не відчути негативного впливу переведення годинника, варто лягати спати раніше. Таким чином перехід на літній час не буде настільки відчутним, а після двох тижнів графік нормалізується.
Коли прокидаєтесь, не варто одразу підриватися з ліжка. Радимо після пробудження кілька хвилин полежати, щоб адаптувати організм до нового часу пробудження.
Навіть якщо ви не прихильник спорту, після пробудження спробуйте зробити мінімальний комплекс фізичних вправ.
Аби укріпити свій імунітет та психіку, варто збільшити кількість корисних речовин у вашому тілі. І кращий вибір – це вживання багатих вітамінами овочів та фруктів. Наприклад, цитрусових.
Крім того, уважніше ставтеся до харчування, яке дуже впливає на самопочуття. На період адаптації варто відмовитися від жирної і гострої їжі, кофеїну та алкоголю, варто обмежити солодке.
Контрастний душ активізує роботу головного мозку, що позитивно впливає на адаптацію організму до переходу на літній час.
Ранковий контрастний душ, особливо після фізичних вправ, допоможе підбадьоритися та налаштуватися на активний день.
Рекомендуємо у перші дні після переходу на літній час відмовитися від кави та алкогольних напоїв. Вони можуть негативно впливати на нервову систему і посилити стрес від зміни розпорядку дня.
Це – чудовий засіб від весняної депресії.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами