Православна церква України молиться і за живих і за мертвих. Священослужителі кажуть, що тіло людини – храм Духа Святого, а душа – це найдорожчий скарб у людини, яка створена за образом і подобою Господа, пише ІА АСС.
«У кожному році ми маємо кільканадцять поминальних субот, коли церква молиться за померлих. Зараз на світлому тижні ми оспівуємо Воскресіння Христове, який своєю смертю подолав вічну смерть. Для християнина кінець земного життя – це перехід до життя вічного. Поки ми живі, то через покаяння і сповідь можемо очистити свою совість. Але у померлих такої можливості уже немає. Тому вони очікують, коли їхні родичі тут на землі помоляться за них. Найбільший наш вклад – це безкровна жертва: молитва та милостиня нужденним у пам'ять про померлого», - розповідає настоятель Храму Преподобної Параскеви Сербської протоієрей Микола Семелюк.
Наші новини є у Facebook
У народі так повелося, що звістку про Воскресіння люди несуть до родичів на могили. Є села, де в понеділок та вівторок після Пасхи, всі виходять на цвинтарі і окроплюють могили, згадуючи імена спочилих.
Часто на кладовища несуть освячену їжу чи солодощі і роздають «за поману». Залишати на цвинтарі їжу не радять, краще поділитися з тими, хто потребує. Найголовніше, що церква забороняє робити на Провідну неділю, – споживати алкогольні напої на цвинтарі.
Релігієзнавці стверджують, що поминальна неділя завжди була особливою. В цей день люди духовно поєднуються з померлими родичами.
Читати: Великдень у «жовтій» зоні: як на Буковині освячували паски (ФОТО)
«Як поминати? Тепер люди носять багато пластику, квітів, вінків, лампадки. Краще, аби це був натуральний продукт. Втім, як для церкви, так і для померлих воно не має жодного значення. Головне - молитва. Якщо ж нема можливості піти на цвинтар – можна у храмі покласти свічку за померлих. Душа померлого потребує милостиню. Граніт, плити, дорогі атрибути, плити - це суєта. Має бути розмова з Богом, адже це пожива для душі», - продовжує протоієрей Микола Семелюк.
Під час коронавірусу ПЦУ нагадує вірянам - не розслаблятись, дотримуватись рекомендацій МОЗу, тримати дистанцію, використовувати маски. Також не обов’язково всім з родини іти на цвинтар – достатньо одного представника.
На Провідну неділю у всіх 200 храмах ПЦУ на Буковині звершуватимуться богослужіння за упокій померлих.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами