Людмила Григорчук: Дороги. Ще одна болюча тема. Минулого тижня у цій студії директор Департаменту ЖКГ міськради озвучив цифру, що на капітальний ремонт усіх доріг у місті потрібно два річних бюджети Чернівців. Як ви оцінюєте можливості казни міста, скільки б можна було і варто виділити на ремонт?
Юрій Бурега: Якщо говорити, що нам треба робити дороги, то це мало, нам їх завжди треба робити. Але навіть якщо ми матимемо мільярд, чи півтора мільярда гривень, то ми їх не можемо осилити, у нас нема ні техніки, ні людей, щоб все це зробити. Як на мене – то 100 мільйонів гривень, це оптимальна цифра на капітальні видатки, бо ще десь 30 мільйонів іде на поточний ремонт. Звичайно, мали б ми багато грошей, то ми могли б залучити техніку з-за кордону, але одночасно більше як дві магістральні вулиці ми не можемо робити, бо у нас тоді зупинитися рух усім містом. Багато років ми не будували у місті дороги, лиш латали. Є декілька доріг у місті, коли ми отримали гроші за повінь у 2008 році, то ми їх зробили за ці кошти, і вони тримаються, вже 10 років минуло, вони якісні. А от ті дороги, які не робилися капітально, вони вже розсипалися.
Василь Максимюк: Питання доріг актуальне, я неодноразово про пре говорив. Знаючи ситуацію в міській раді, яка є, ми в кожному ефірі говоримо про конфлікти у міській раді, але сьогодні наша проблема в тому, що ми не розбудовуємо стратегію на 10 років, на 20. У 2016 році я ще говорив, що треба визначатися з пріоритетами. Не латати дірки. Давайте визначаємо рік доріг, бо ми без цього не можемо говорити про громадський транспорт, я говорю за новий транспорт, я категорично проти вживаного. Коли ми говорили про залишки у бюджеті щороку, я говорив міському голові, що можна визначити рік доріг, пояснімо це громаді, що у нас це найболючіша проблема і за рік, я впевнений, що ми можемо 250-300 мільйонів повністю витратити на дороги. Цю роботу буде видно, це буде значний вклад. Бюджет розвитку буде десь цього року 450 мільйонів гривень, то ми можемо ці кошти передбачити, освоїмо на дороги, а так вони розпорошуються, ми їх не бачимо. Я думаю, що і медики, і освітяни нас підтримають, бо вони будуть бачити, що робиться. А зараз не робиться практично нічого.
Василь Максимюк: Соціологічне опитування, яке проводилося у Чернівцях працівники ЧНУ підтвердило, що найболючішими питаннями у нас є дороги , громадський транспорт, паркування, доступність людей з інвалідністю. Тому потрібно у першу чергу напрацювати стратегію, міський голова має показати напрямок роботи, тоді депутати будуть біля чогось об’єднуватися. Сьогодні кожен депутат, кожна фракція озвучує правильні думки, але їх треба зібрати воєдино і випрацювати стратегію. Нам треба визначити ті дороги, які треба ремонтувати з мережами, ті, які треба ремонтувати лише покриття і гравійні дороги, це Роша, Садгора. Щоб люди розуміли, які дороги і коли будуть ремонтуватися. Потрібно реально на це дивитися.
Юрій Бурега: Нам прийдеться розкопувати дороги, бо треба робити мережі, однозначно. Але розкопувати всі дороги одночасно не варто, бо нема ні технічної можливості, ні фінансової. Я згодний, що треба розробляти стратегію, має бути якість. Якість визначає ціну. Дешево сьогодні не вийде. Бо дешево це сьогодні ніяк.
Людмила Григорчук: Я хочу плакати, бо вже середина квітня, а ми лише говоримо про те, що стратегії нам бракує. Багато часу втрачаємо.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами