Місцеві громади повністю контролюватимуть будівництво. У Чернівцях представники Міністерства регіонального розвитку, розповіли, як працюватиме будівельна галузь після проведення децентралізації.
Усі функції, що стосуються будівництва на місцях досі виконувала центральна влада, після децентралізації ці обов’язки перейдуть територіальним громадам, кажуть київські чиновники.
Роман Абрамовський, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України: Всі об’єкти ,які стосуються комплексної забудови кварталів, 4-5 рівнів ,вони всі узгоджувались на державному рівні, у центральному апараті архітектурної інспекції. Весь процес будівництва буде контролюватись безпосередньо органами місцевого самоврядування, і ми хочемо залучити органи місцевого самоврядування до створення таких інспекцій на місцях.
Ефективність роботи будівельних компаній залежатиме від самої організації роботи у громаді.
Василь Бічер, генеральний директор будівельного товариства: У голові цієї громади якщо буде нормальне керівництво, то воно подумає, що зробити в першу чергу, що в другу, а що – в третю. Цей голова, чи як він буде називатись, він має відповідати і зробити ті роботи, з якої ін. може вийти і за яку він може оплатити.
Браку в фінансуванні не буде, кажуть київські посадовці. На реконструкцію тепло та водопостачання, приміром, країна отримає 400 мільйонів євро кредиту під невеликі відсотки від європейського інвестиційного банку. Це реальна можливість відбудувати зруйновану інфраструктуру.
Віталій Грусевич, виконавчий директор конфедерації будівельників України: Переходить більше фінансування на місця, проекти розглядаються на конкурсних засадах, і якраз співпраця бізнесу і органів місцевого самоврядування дають можливість до державних фондів достукатись.
Перевага у фінансуванні проектів надаватиметься місцевим будівельним компаніям, кошти, обіцяють, розподілятимуться прозоро.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами