Протягом двох днів у сесійній залі обговорювали будівництво у центрі Чернівців. Міський голова раніше ветував рішення депутатів про продовження оренди земельної ділянки на Шептицького, 7. Депутати намагались подолати це вето.
Спершу в проекті забудовника, який володів землею у шість сотих на Шептицького 7 , передбачалась реконструкція існуючої споруди проектно-кошторисного бюро. Цей проект і затвердили свого часу чернівецькі чиновники. Але згодом інвестору вдалось розширити земельну ділянку до 15 сотих, на проекті забудови з’явилось вже 2 об`єкти .
Читати ще: Депутати перейменували вулицю Нікітіна на Капеланську
Олена Пушкова, начальник відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради: Висить банер на Шептицького, 7. Де показано можливості будівництва одного об’єму. Це колишня будівля триповерхова проектно-кошторисного бюро побуту. На сьогодні в нас з’явилось чомусь два об’єкти на рівні Києва. Це перша будівля, яка має реконструюватись на Шептицького і ще одна – сім поверхів з підземним паркінгом на території колишнього майданчика.
На минулому засіданні сесії депутати продовжили інвестору термін оренди земельної ділянки. Це шокувало мешканців місцевих будинків, які забили на сполох: мовляв, їхні оселі й без того в аварійному стані, майбутнє будівництво, кажуть, зруйнує будинки. Таку ймовірність підтверджує й фахівці відділу охорони культурної спадщини.
Олена Пушкова, начальник відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради: В нас немає вивченого впливу будівництва на оточуючу забудову. Це мало бути прописано в містобудівних умовах до початку виконання будівельних робіт. Цього зроблено не було. Ще не так давно була схожа ситуація по Гонти, 20. І тільки від того, що пішла важка техніка, почали сипатись будинки.
Міський голова ветував рішення сесії. Мешканці просили в депутатів не продовжувати оренду землі забудовнику. Підстави ,кажуть, є – інвестор не виконав жодне із попередніх зобов`язань.
Тетяна Шепелько, правозахисник мешканців Шептицького 5-9: Договір оренди землі продовжується на значно більшу територію, ніж потрібно для обслуговування того бюро, в тих 6-ти сотках, які давали на обслуговування. Зважте , що на решті території мали бути спортивний майданчик. У 2007 році ви приймали рішення зобов’язати забудовника облаштувати там дитячий майданчик, ви визнавали ті будинки аварійними. Ви що, позабували? Чи не вирішуєте питання для цих людей? Однозначно, продовжувати термін оренди ви не маєте ні права, ні можливості, забудовник не виконав зобов`язання, які були покладені на нього угодою оренди землі.
Мешканець суміжних будинків на Шептицького: 13 жовтня це питання винесли на сесію і не повідомили, що в них є декларація на початок робіт, ви продовжили їм оренду, вони вже можуть будувати.
Інвестор, який планує зведення на Шептицького, 7 двох споруд, зі свого боку хизується усіма потрібними дозволами на будівництво. Забудовник має навіть необхідні висновки і дозволи із Міністерства культури України.
Ярослав Бляхарський, інвестор: Проектне бюро не лише користувалось земельною ділянкою і все. За роки користування воно сплатило до бюджету 500 тисяч гривень лише орендної плати. Цей проект пройшов перевірку та відповідає усім вимогам законодавства. Якщо є претензії, ми готові працювати в тому числі і з суміжними землекористувачами.
Та після тривалого обговорення депутати таки подолали вето міського голови на продовження оренди земельної ділянки. Тому будівництво на Шептицького 7 таки розпочнеться.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами