Як повідомляло ІА «АСС» раніше, на попередньому засіданні, яке відбулося за відсутності міського голови, депутати прийняли низку рішень, що стосувалися земельних питань.
Своє рішення накласти вето міський голова Олексій Каспрук пояснив у соцмережах:
- Заборона ЛГБТ, нові каплички і тому подібне... Все заради того, щоби відволікти увагу від земельних рішень ради, прийнятих терміново в "турборежимі" за відсутності міського голови. Друзі, депутати дарують 12 соток під садівництво! Перехрестя Я. Мудрого (М. Тореза) та Енергетичної. Не знаю, яка буде там поживна цінність яблук, але магазин там точно буде. Дуже "золота" земля. Безкоштовно у власність! Хтось із вас має шанс отримати такий шмат землі? Не має! Ніколи! Що ж до цієї "турбосесії" - є вето, і не одне. На жаль, і щодо виділення землі під садівництво родині загиблого учасника АТО. Розберемося, чому саме так відбувається. Якщо помилився, вибачусь, - написав на своїй сторінці у Facebook міський голова.
Отже, першим та другим питаннями порядку денного цієї позачергової сесії був якраз повторний розгляд кількох пунктів двох проектів рішення, на які міський голова наклав вето.
Головною темою суперечок навколо обох питань стала вимога деяких депутатів, зокрема Михайла Яринича та Анатолія Чесанова, окремо розглядати пункти, на які міський голова наклав вето. Водночас начальник юридичного управління Олександр Шиба зазначив - регламент проведення сесій міської ради та Закон України «Про місцеве самоврядування» передбачають при повторному розгляді лише разове голосування, а не за кожен пункт окремо.
У відповідь на це секретар Чернівецької міської ради Василь Продан зазначив, що більшість рішень, на які Олексій Каспрук накладав вето, були успішно оскаржені в судах.
Попри намагання відстояти прийняті на попередній сесії без мера земельні рішення, депутати не змогли подолати вето ані під час розгляду першого питання порядку денного, ані в другому питанні.
Читайте також: Розпочався суд у справі Олексія Каспрука
Та коли на сесії перейшли до розгляду наступного питання, в якому мова йшла про повернення коштів до міського бюджету, депутати раптом висловили нерозуміння того, що відбувається, адже, як висловилися деякі народні обранці, вони сподівалися, що все ж голосуватимуть за окремі пункти двох попередніх проектів рішення. Попри те, що регламент передбачає лише разове голосування при повторному розгляді, як зазначалося вище.
Відтак, депутати попросили піти на погоджувальну раду, так і не розглянувши два інших важливих питання життєдіяльності міста, які пов’язані із міським бюджетом та дофінансуванням кількох комунальних підприємств. Після погоджувальної ради народні обранці не зуміли зібрати кворум. Продовження позачергової сесії відбудеться завтра, 22 листопада, о 10:00.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами