Як повідомили у Службі зв'язків громадськості Чернівецького ОТЦК та СП, у розшук подають військовозобов’язаних чоловіків, які були оповіщені представниками ТЦК та СП, роботодавцями чи то іншими уповноваженими особами. Загалом майже 30 тисяч військовозобов’язаних буковинців, дані яких внесені до електронного реєстру «Оберіг», не прибули до ТЦК та СП для уточнення своїх даних або для проходження військової служби.
Наші новини є у Facebook
У Відділі комунікації поліції у Чернівецькій області журналістам МА АСС повідомили, що Національна поліція за зверненням районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тобто підрозділи Національної поліції отримують звернення від центрів комплектування щодо тих, хто ухиляється від призову, і лише доставляють таких людей до найближчих ТЦК та СП. Вже після цього на них складаються адміністративні протоколи службовцями ТЦК. Додамо, підрозділи Нацполіції розшукують людей після внесення даних до інформаційної системи.
Відомо, що вже у територіальному центрі комплектування складається постанова про адміністративне правопорушення та встановлюються обставини неприбуття за повісткою. Якщо людина, щодо якої винесена постанова, може довести поважні причини неприбуття, то адміністративна справа закривається. В іншому ж випадку їй загрожує накладення адміністративного штрафу, повідомив Максим Ахрамєєв, начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України.
Також на вимогу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Нацполіція подає у десятиденний строк відомості стосовно відсутності (наявності) судимості у призовників.
1. Якщо особа вчинила адміністративне правопорушення за ст. 210 чи 210-1 КУпАП ТЦК направляє до ГУНП звернення (додаток 20 постанови КМУ 1487) про її доставлення до ТЦК.
2. До звернення, бланк якого визначено додатком №20 постанови КМУ 1487, ТЦК додає докази винуватості особи (копію повістки, розпорядження, пояснення тощо).
3. Поліція реєструє звернення в ЖЄО, особу вносять до бази даних Інформаційного порталу НПУ, як особу яка вчинила адміністративне правопорушення та підлягає доставленню до ТЦК.
Медіа агентство АСС є в Instagram
4. Під час розшуку особи, чи виявлення її на блок пості, чи під час іншої службової діяльності, поліцейський затримує особу та доставляє її до ТЦК для притягнення її до адміністративної відповідальності уповноваженими особами ТЦК (складання протоколу, винесення постанови - військовослужбовцями ТЦК).
Також Національна поліція за повідомленнями районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки здійснює досудове розслідування стосовно осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, передбачені статтями 335, 336, 337 Кримінального кодексу України.
У поліції Буковини зазначають, що співпраця між суб'єктами правоохоронних функцій держави та поліцейськими здійснюється виключно в межах Конституції України, Законів України, Кодексів України, а також підзаконними нормативно-правовими актами указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, наказами, розпорядженнями, рішеннями міністерств та інших центральних (територіальних) органів виконавчої влади.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами