Тамара Марусик, проректор ЧНУ ім. Ю.Федьковича у програмі "Суть Речей" розповіла, як багато для університету і Чернівців загалом зробив Митрополит Євген Гакман.
Тамара Марусик: Що стосується пам’ятнику Гакману, то на сьогодні до нас зверталися і просвіта, і ми самі піднімали питання, основне завдання – знайти рештки Євгена Гакмана, які були вивезені в невідомому напрямку. Ми починаємо поки з цього. А потім вже будемо говорити в більш широкому масштабі. Ми таку лінію будуємо, відповідно до цієї лінії ми буде працювати. Ми домовилися з просвітою, що ми спочатку відшукаємо, де знаходиться його могила. До нас зверталася і ОДА, і обласна рада, були деякі питання щодо перейменування філософсько-теологічного факультету, назвати його іменем Євгена Гакмана. Ми порадилися на ректораті і вирішили, що не можна один факультет називати одним іменем, інший – іншим іменем. У нас університет імені Юрія Федьковича. Ми цього притримуємо, що ніякий факультет ми не будемо називати нічиїм іменем. Звісно, митрополит Гакман, дуже багато що зробив, він віднайшов Йосифа Главку, який цей шедевр створив і саме завдяки цьому шедевру, саме завдяки Костянтину Томащуку, який створив університет, саме завдяки цим людям Чернівці мають сьогоднішній європейський шарм. Давайте говорити так, не було би Гакмана, не було би Главки, не було би Томащука, не знати, якою тоді провінцією глухою були би Чернівці, вибачте. Ми можемо говорити, що ці люди надзвичайно багато робили в ті часи, підхопили інші і продовжують робити свою справу.
Людмила Григорчук: Де він може бути похоронений?
Тамара Марусик: Йде мова про те, що ніби в Чернівецькій області він похоронений, але цим займаються історики, вивчають документацію, але на сьогодні поки невідомо, де він похоронений.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами