Захисні комбінезони, дві пари рукавичок, маска, респіратор, екран, три шари захисту на голову, бахіли – так одягаються медики (а в цю мить - і знімальна група ІА АСС), аби максимально покрити ділянки тіла та уберегтися від вірусу.
"Якби ви бачили, як люди мучаться... Коли людині не вистачає повітря, вона лежить підключена до кисню, просить: дайте, дайте вдихнути, бо я не можу дихати. Суспільство б по-іншому ставилось до цієї біди, вони б розуміли, що це дуже серйозно. Вражається велика площа легень, порушується газообмін, людина душиться, не вистачає кисню, - пояснює лікарка Аліна Войцишена-Довганюк. - У мене тут лікуються по 14-18 днів, навіть і 22 дні, а є пацієнтка, котра тут з 13 квітня, вона досі на дотації кисню".
Зараз у лікарні перебуває 67 хворих на коронавірус. Всього тут розраховано на 80 ліжок.
"За 2 місяці ми пролікували біля 60 пацієнтів. На апаратному диханні було 15. На тривалій вентиляції – 5. Ми втрачали пацієнтів з супутніми хворобами у перші три доби. Наразі з апаратного дихання не зняли нікого. З 15 осіб – 15 померло", - констатує сумну статистику Дмитро Білоус, завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії.
Читати: Половина медиків Буковини, які захворіли на COVID-19, перенесли хворобу безсимптомно
"У кожній палаті по одному пацієнту. Це вимога. Скільки палат – стільки пацієнтів. Можна і по двоє у палаті, якщо дотримуватись принципу когортності – 1,5 метра. – розповідає Віктор Волощук, заступник головного лікаря Чернівецької лікарні №1. – Бачите, як швидко лікарі повезли жінку з палати 2 поверху у реанімацію на 5 поверх. Сатурація падає. Це робиться швидко. Там пневмонія двобічна. Було рішення перевести її у реанімаційне відділення. Тут від’єднуємо від кисню, а у реанімації маємо швидко під’єднати".
Анестезіолог додає, що у разі вентиляції легень понад 10 діб – можуть розглядати питання про трахеотомію.
"Замість трубки проводиться розріз у ділянці шиї. І ставиться не трубочка, а трубка у трахею. Це дозволить краще доглядати за ротовою порожниною, та й зрештою для людини комфортніше. Такого тривалого перебування на ШВЛ у нас не було. Раз на 2-3 дні ми змінюємо трубки під загально седацією, коли пацієнт спить. Надіємось, матимемо більше не тих, кому поставили трубки, а тих, у кого її забрали", - говорить Дмитро Білоус.
На знімках рентгену лікар показує хворі та здорові легені. Чорний колір – це повітря, значить, легені працюють. Білий - повітря нема, там уже фіброз від запалення. При чому, цей фіброз з пацієнтом залишиться на тривалий термін навіть після хвороби.
"Трохи було страшно працювати. Бо знаю, що таке COVID-19, і яким групам ризику він загрожує. Вік, ожиріння, цукровий діабет, бронхіальна астма, серцеві хвороби – це все, що у мене є. Так сталося, що в один "прекрасний" день я заразився тут на роботі від пацієнта, і аналіз показав позитивний результат, - розповідає Анатолій Петричук, головний лікар Чернівецької лікарні №1. – Першило у горлі, температури не було, задихався, такі незначні симптоми. Вдома сидів, приймав препарати, по стандарту все отримував. Тепер щасливий, коли все позаду".
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами