Про умови роботи, збільшення хворих, закриті на карантин відділення і забезпеченість апаратами ШВЛ інформаційному агентству АСС розповів директор КНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» Сергій Цинтар:
"Наша лікарня є госпітальною базою для хворих на COVID-19. За останні два тижні стало важче. Побільшало хворих. Зранку було в інфекційному відділенні та реанімації з підозрою та підтвердженими діагнозами на коронавірус – 115 осіб. Наша лікарня може прийняти 150 пацієнтів. Запас є. У разі необхідності - будемо ще перепрофільовувати інші відділення та залучати лікарів".
"Стало більше важких хворих. Вони відразу у реанімацію потрапляють. Це хворі з пневмоніями, яким треба дотація кисню чи навіть апарати ШВЛ. Більше стало смертності у реанімаційному відділенні. Почав хворіти медперсонал і звільняються середня і молодша ланка працівників.
Дехто з пацієнтів довго лікувався вдома. А самолікування – це найгірше. Думали, що це пройде, затягують процес. Припускають, що це ГРВІ чи грип, неадекватно лікуються. І поступають у такому стані, коли «швидка допомога» завозить їх прямо у реанімаційне відділення. Також до нас везуть літніх людей, у всіх цукровий діабет, ожиріння, хронічне захворювання легенів та нирок. Вони важкі".
"Кількості апаратів ШВЛ вистачає. Завтра нам з Києва відправляють ще 2 апарати. Максимум одночасно на апаратах у нас було 4 хворих. Із цими новими двома – у нас буде 34 апарати. Ми можемо забезпечити їхнє функціонування. Сподіваємось, такого не доведеться робити. Хоча й пам’ятаємо - зараз до піку епідемії якраз доходимо".
"З кадрами важко. Дехто захворів і звільняється. Залучаємо інших фахівців – з гастроентерології, з ревматології, з нефрологічного відділення. Головне, аби основні три відділення працювали безперебійно: інфекційне, реанімаційне і пульмонологічне. Поки ми справляємось.
30 співробітників зараз на лікарняному. У них діагностовано коронавірус. Дехто стаціонарно лікується, інші амбулаторно. Із 30 хворих – 9 лікарів, 10 санітарок, 11 медсестер. Разом з тим звільнилось 25 осіб середнього та молодшого складу. Зокрема, 2 лікарів. Інфікованих серед них нема.
Читати: Лікарі перинатального центру в Чернівцях перебувають на самоізоляції
Причина звільнення зрозуміла: бояться захворіти, мають дітей і літніх батьків. А також погане фінансове забезпечення. Ризикувати за таку плату не хочуть. І обіцяна винагорода досі не прийшла".
"У нас на карантині було 4 відділення. Від сьогодні ортопедичне і торакальна хірургія знову почали працювати. А урологія та судинна хірургію будуть закриті до 29 квітня. Довелось ввести обмеження через хворий медперсонал.
Туди поступили ургентно інфіковані хворі. Сталося зараження. І аби розірвати ланцюг передачі вірусу ,ми змушені були піти на радикальні кроки. Хворі, котрі потребують допомоги фахівців із закритих відділень – перенаправляються в інші лікувальні заклади, зокрема у Лікарню швидкої медичної допомоги".
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами