У Чернівецькій області підтверджених випадків захворювання на COVID-19 уже 38 осіб. В тому числі сьогоднішні нові випадки, серед яких 6 дітей. Відомо, що частина хворих з легким перебігом недуги лікується вдома. Стан усіх пацієнтів (хворих та з підозрою) стабільний.
"У нас перепрофілювалась міська лікарня №1 та почала приймати хворих. Це не від того, що місць десь не вистачає, просто нам треба калібрувати випадки, якщо не складні – людина має знаходитись на амбулаторному лікуванні вдома. Якщо середня чи складна важкість – у районні лікарні чи обласні. Також важливо, аби всі розуміли, швидкі тести будуть робити не всім за бажанням, а за направленням. «Швидка» - це не таксі, аби викликати для експрес-тесту, такого не буде", - розповіла Наталя Гусак, заступниця голови Чернівецької ОДА.
Місто суттєво спорожніло, а хто все таки гуляє – здебільшого у масках. Але знайти їх вдається хіба через знайомих чи зшити самотужки.
"У мене є антисептик для рук, який готує наша аптека. Масок нема. Здається, люди вже спокійно ставляться, чекають, що буде далі. Обіцяють постачальники, що будуть цього тижня. Втім, відколи маски подорожчали – у нас їх не було взагалі", - каже аптекарка Антоніна.
Магазини, кіоски, кав’ярні – зачинені. Дитячі майданчики порожні. Хочеш купити, приміром, квіти – замовлення телефоном і доставка на дім.
При в’їзді у Чернівці стоїть пост поліції та намет від рятувальників. Полісмени проводять інформаційну кампанію, а у наметі – два ліжка, пересувна піч та деззасоби. Це все потрібне у разі, якщо буде підозра до подорожуючих у їхній інфікованості.
"Ми пильнуємо за дотриманням правил дорожнього руху і принагідно розповідаємо про карантин. Якщо водій їде без увімкнених фар, ми зупиняємо, попереджаємо про увімкнення фар і паралельно проводимо профілактичну бесіду щодо карантину. Також якщо їде транспортний засіб з понад 10 особами – це порушення", - коментує Степан Стельмах, інспектор патрульної поліції.
У Чернівцях мер закликав вимірювати температуру на усіх підприємства, котрі зараз працюють, на початку робочого дня і в кінці. Скасовано рух громадського транспорту, окрім спеціальних перевезень.
"Особисто мені незручно добиратись по місту. Але я погоджуюсь з таким рішення влади, то правильно, варто таких умов дотримуються", - говорить чернівчанин Андрій.
"Їсти купити вийшла, молока, моркви, хліба, скучно вдома. Страшно, але я усміхаюсь", - ділиться чернівчанка Ірина.
Не до усмішок зараз лікарям екстреної медицини. З початком епідемії вони скупили з цілої області всі захисні спецзасоби. Та якщо динаміка захворюваності зросте - запасів на довго не вистачить.
"П’яниця-субота було по 20 викликів, один виклик – це три комплекти. Для водія, фельдшера і один комплекс санітару, який обробляє авто після приїзду.. Три комплекти на один виклик. Виходить за добу 60 комплектів утилізується. Станом на зараз, ми забезпечені на 25 днів. Але якщо статистика піде вгору – запаси різко почнуть зменшуватись", - коментує Володимир Єленєв, керівник Центру екстреної медичної допомоги.
А тим часом з’явились спритники, котрі у спеціальних костюмах захисту пропонують продезінфікувати квартири та будинки. Про такі випадки пишуть у соцмережах. Поліція застерігає: у такий спосіб зловмисники можуть потрапляти до житла та вчиняти злочини. І попереджають: жодна служба області не проводить дезінфекцію в оселях громадян.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами