Цьогоріч у Чернівцях можуть відремонтувати лише три вулиці. Про це під час сесії міської ради заявив заступник директора департаменту ЖКГ Олександр Бурак, пише ІА АСС.
«Продовжуються роботи з капітального ремонту вулиці Руської. Вчора ДЖКГ за результатами закупівлі підписали договір на капітальний ремонт вулиці Бетховена. У планах завершення ремонту на вулиці Сімовича. Частину вулиці ремонтують мешканці власними силами. Вважаю, що було би правильно з нашого боку підкласти плече людям, які за власні кошти відремонтували половину вулиці та завершити цьогоріч ремонт», - прозвітував Олександр Бурак.
За його словами, при наявності коштів на капітальний ремонт вулиці Кармелюка, в тому числі й із субвенції з державного бюджету, занадто затягнулася процедура тендерних торгів. Антимонопольний комітет розглядає скаргу вже на другого переможця тендеру, компанію ШБУ-77.
Крім того, департамент ЖКГ отримав позовну заяву від підрядника, який не отримав 18 мільйонів гривень за виконані роботи на проспекті Незалежності минулого року.
Ремонт вулиці Рівненської лише на стадії проектування. На неї, як і на відновлення Хотинської, не вистачає коштів для початку робіт.
«У 2018-му цього ж періоду процент виконання робіт складав 3%, торік - 5%, цьогоріч - близько 6%. Олексій Павлович, за час вашого керування містом кожен рік, крім того, коли вас зняли з посади, відсоток виконання найнижчий, напевно, у всій Україні.
Залишки коштів постійно - 150 – 200 мільйонів гривень. Чому ви не виконуєте прямі свої зобов’язання та не ремонтуєте дороги згідно з програмами?.. Якщо ви не хочете цього робити, заяву у 214 кабінет і пішли, до побачення.
А вам, Олександр Кризонтович (Бурак, - авт.), потрібно підготувати листа до Антимонопольного комітету стосовно вулиці Кармелюка. Ми не можемо чекати вересня чи січня, коли нам нададуть відповідь з приводу цього питання. Роботи треба виконувати терміново. Ви знаєте, яка зараз ситуація з вулицею Кармелюка», - заявив під час сесії депутат Анатолій Чесанов.
Водночас керівник департаменту ЖКГ зазначив, що лист підготують сьогодні. Але є проблема, яка не залежить від міської ради та департаменту.
«Для більшого розуміння проблеми зауважу, що рішення тендерного комітету щодо виконавця робіт прийнято. Вже вдруге визначений переможець. Але відповідно до законодавства, ми не можемо далі рухатися, поки скаргу на визначеного тендерним комітетом переможця не розгляне Антимонопольний комітет. У нас зв’язані руки й до рішення ми нічого не можемо робити», - заявив Олександр Бурак.
Крім того, міський голова Олексій Каспрук зауважив, що листи до Антимонопольного комітету міська рада пише регулярно.
«Надалі ретельніше готуйтеся до виступів, Анатолій Анатолійович (Чесанов, - авт.). Ви стільки тут наговорили за 2018, 19 і 20 роки, що самі заплуталися. Зважте на те, що мене не було протягом 2018 та 2019 років, а керував департаментом ЖКГ ваш сусід по депутатському кріслу. І саме він, в тому числі, організовував роботи з ремонту вулиці Кармелюка», - заявив Олексій Каспрук.
За словами мера, тендер щодо вулиці Кармелюка відбувся вже кілька разів. Вже двічі тендерний комітет визначав переможця. Вперше ним була фірма «Будторгінвест». Проте, були подані скарги від кількох учасників, і Антимонопольний комітет скасував визнання переможця.
Тоді тендерний комітет визначив іншого переможця, пропозиція якого була другою за ціною. Це «ШБУ-77» з ціною близько 40 мільйонів.
На ШБУ скаргу подав «Євродор», яку зараз і розглядають.
«Пропозиція «Євродору» - 47 мільйонів. Дорожче на 7 мільйонів, напевно, через гранітні бордюри, які ви так хочете встановити. Тому чекаємо на відповідне рішення. Мені, на відміну від вас, все одно, хто виграє тендер. Головне, щоби роботи були виконані вчасно і в повному обсязі.
Але між собою сперечаються підрядники, й скаржаться одне на одного вони напряму до центрального офісу Антимонопольного комітету. Якщо «ШБУ-77» також не визнають переможцем, тендерний комітет тоді повинен визначити переможцем «Євродор». Але я думаю, що це рішення також буде оскаржене кимось з учасників», - заявив міський голова.
Своєю чергою, депутат міської ради та директор департаменту ЖКГ Володимир Бешлей зазначив, що в Чернівцях катастрофічна ситуація з ремонтом доріг. Вона повністю повторюється з тією, що була у 2018 році: станом на середину літа освоєння бюджетних коштів, які виділив депутатський корпус, тоді складав 7%.
«Це закінчилося відставкою міського голови Каспрука, якого ми тоді відправили на відпочинок. А за час відсутності пана Каспрука відремонтовано близько двох десятків доріг. Нам не вистачало підрядників, і ми задіяли всіх підрядників, які мають досвід, кваліфікацію і можуть працювати в Чернівцях. Запрошували підрядників з Києва, Львова, інших куточків України, щоби допомагали нам відремонтувати дороги. Роботи вистачало для всіх. За час моєї роботи ми показали найвищий показник – 100% коштів, виділених на капітальний ремонт доріг, були спрямовані на дороги. Такого ніколи не було.
А те, що відбувається на Кармелюка – наслідки того, що дороги в місті не ремонтуються й тому підрядники борються за кожен об’єкт. Бо більше роботи в місті немає. Минуло 7 місяців цього року. З 88 мільйонів гривень, направлених міською радою на капітальний ремонт доріг, освоєно тільки 6%», - заявив Володимир Бешлей.
У відповідь на репліку депутата міський голова назвав його слова брехнею.
«Ви тільки що сказали, що в департаменті були кошти на ремонт вулиць Хотинської, Рівненської тощо. Яка кошторисна вартість ремонту вулиці Хотинської й скільки департаменту виділили грошей на ремонт вулиці? Кошторисна вартість – 211 мільйонів, а виділено лише близько 10 мільйонів. Рівненська – близько 40 і 5 мільйонів відповідно.
Тож, коли ви говорите про те, що ці дороги мали би бути відремонтовані, департамент готовий і підрядники є, ви відверте брехло.
Крім того, вулицю Кармелюка минулого року ви так само, будучи директором департаменту, ви так само не організували роботи. Не провели тендер. Кажете, що на початку року все було готово. То чого ж ви нічого не робили? Чому не проводили тендер у січні або лютому щодо вулиці Бетховена», - зазначив мер.
За словами Володимира Бешлея, роботи він не зміг розпочати через те, що титульний список об’єктів на цей рік затвердили тільки в лютому, а в березні його відсторонили від посади директора департаменту ЖКГ. А кошти на ремонт можна було би взяти з депозиту, де зараз «лежить» 125 мільйонів гривень.
Як зазначила керівниця фінансового управління міської ради Лівія Бамбуляк, всі кошти, розміщені на депозиті – тимчасово вільні, які вже розподілені рішенням міської ради й передбачені на інші місяці.
«Кошти не повинні лежати в казначействі, а згідно з Бюджетним кодексом, їх кладуть на депозит і заробляють і заробляють додаткові надходження, які ви, панове депутати, потім і перерозподіляєте», - заявила Лівія Бамбуляк.
«20 мільйонів з резервного фонду, швидше за все, нам доведеться витрачати на ліквідацію наслідків повені. Не дуже вірю в те, що нам допоможуть. Ці кошти депутати виділили в грудні. Пан Бешлей пропонує, щоб ці 20 мільйонів ми тримали не на депозиті, а в казначействі, де вони просто б знецінювалися. Або ж витратили на дороги. І зараз би, коли до нас прийшла повінь, ми сиділи б з вивернутими кишенями», - заявив міський голова.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами